Privātā investora dalība projektā – īsākais ceļš uz peļņu

Pievienots latban.root Tre, 02/03/2016 - 13:55

Nu jau par tradīciju ir kļuvušas Biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” ikmēneša Investīciju sesijas, kas dod iespēju 6 biznesa projektiem prezentēt sevi Latvijas biznesa eņģeļiem jeb privātajiem investoriem. Ar pārliecību varam apgalvot, ka privātā investora dalība projektā ir īsākais ceļš uz peļņu. Taču, lai projekts nonāktu līdz sesijai, tam ir jāpiedalās pirmssesijas atlases posmā. Atlases posms ļauj ne tikai biedrībai, bet arī pašiem projektiem pārliecināties par to, vai tie tiešām ir gatavi tikties ar investoriem.

Ja tev ir vēlme, bet tomēr šaubies par to vai piedalīties, turpinājumā atsauksmes no projektiem, kuri ir pieredzējuši LatBAN atlases kārtu, dalībniekiem, kas ir startējuši Investīciju sesijās, kā arī projektu autoriem, kuri turpina strādāt, lai iegūtu iespēju tikties ar investoriem.

„LatBAN palīdzēja novērtēt projektu „Perfume Vending” no neitrāla skatupunkta, kā arī, balstoties uz sākotnējiem ieteikumiem, uzlabot projektu un galu galā iegūt nepieciešamās investīcijas 100 000 EUR apmērā, lai realizētu iecerēto. Jaunajiem projektiem iesaku nebaidīties un piedalīties, jo rezultātus var panākt tikai un vienīgi ar darbu. Sīkāk ar mūsu veiksmes stāstu variet iepazīties Forbes jaunākajā numurā.” Ar savu pieredzi dalās projekta „Perfum Vending” autors Jevgēnijs Roščins.

“LatBAN investīciju sesijas ir labs sagatavošanās posms, lai vēlreiz pārliecinātos, ka visi projekta stūri ir noslīpēti, koncepts ir skaidrs un kodolīgs, un ir gatavas atbildes uz visiem investoru jautājumiem, kas paaugstina katra projekta spēju konkurēt globālā mērogā un piesaistīt investīcijas ne tikai Latvijā,” stāsta projekta “Go VR” autore Gunita Kuļikovska.

„Biedrība “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” kompānijai STROPS Technologies deva iespēju tikties ar investoriem klātienē. LatBAN ekspertu ieteikumi palīdzēja precīzi identificēt kompānijas mērķus un nospraust nepieciešamās aktivitātes to sasniegšanai, lai projektu novestu līdz reālai peļņai. Nākotnē ceram turpināt sadarboties,” stāsta projekta autors Normunds Stepāns.

„Mums, FCI Dogs komandai, šī sesija bija ļoti noderīga. Pēc individuālajām sarunām pie ekspertiem diezgan ievērojami izmainījām vairākas lietas mūsu projektā. Bija ļoti vērtīgi ieteikumi. Arī saruna ar Juri Birznieku pēcāk bija ļoti lietderīga. Sapratām būtiskas lietas par biznesu, līdz kam pašiem būtu bijis grūtāk nonākt,” atzīst projekta autore Dita Lapsa.

„Manuprāt, LatBAN ir biedrība, kas palīdz dalībniekam ne tikai atrast jaunus un noderīgus kontaktus, bet arī liek sevi definēt kā uzņēmēju. Tas ir ļoti svarīgi, it īpaši, ja esi debitants šajā nozarē. Profesionāla un taisna attieksme, tie ir vārdi, kas raksturo LatBAN darbu. Nodibināti kontakti, daudz noderīgas informācijas, iedvesmojoša atmosfēra un azarts neapstāties – tā ir mana pieredze.” Edgars Viziņš, projekta BMelectric” autors.

„Projekta „Bali” komanda ieteiktu citiem riskēt, jo vienīgais risks ir čuksti aiz muguras. Par to, ka ideju nozags, izmantos, no tā nav jābaidās, tāpēc, ka neviens to īsti nesaprot un nevienam nav tādu kontaktu, kādi ir jūsu komandai. Sarunas ar LatBAN ekspertiem mums deva sapratni par to, ko vajadzētu uzlabot idejā, projektā. Pēc atlases posma eksperti uzraksta savu atzinumu par konkrētiem kritērijiem, pēc tam ir iespēja izlabot savas kļūdas un startēt atkārtoti, ko mēs arī darīsim. Pēc dalības LatBAN var būt divi ceļi. Vai tu sapratīsi, kas tava ideja nav laba, tā nestrādās, vai tu gribēsi un varēsi turpināt pie tās strādāt vēl cītīgāk, un otrais ceļš ir tas, kāpēc es ieteiktu piedalīties,” saka projekta autors Aleksejs Šlapackis.

 

Tāpēc neguli, izmanto iespēju un piesakies uz februāra Investīciju sesiju līdz 3. februāra plkst. 23.59. Projekta autori, kas būs pieteikuši savu dalību, tiks aicināti uz atlases posmu 5. februārī. Pieteikuma anketu Gust, privāto investoru platformu, var atrast mājaslapā www.latban. Varbūt tieši Tu un Tava komanda tiksiet izvēlēti piedalīties Investīciju sesijā un kļūsiet par nākamo veiksmes stāstu.

LatBAN aktivitātes

Šī gada 18. jūnija Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) biedru kopsapulcē tika ievēlēta biedrības...
Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) apkopotā informācija liecina, ka privātie investori jeb...
Apbalvoti Latvijas 2019. gada sekmīgākie investori Šodien, 23. janvārī pasniegti apbalvojumi “Gada...
Datums: 18.decembris Laiks: 17:00 Vieta: SEB Inovāciju centrs, Vaļņu ielā 11, Rīga
7 svarīgas tēmas finansējuma piesaistei startapam Šī gada pēdējās apmācības notiks 4.decembrī, SEB...
Investorus aicina pieteikties apbalvojumam “Gada investors 2019” Latvijas privātā un juridiskā...
Investīciju sesijas dalībnieku saraksts tiks izsūtīts drīz.
Ar Investīciju Sesijas dalībniekiem, kā ierasts, iepazīstīnāsim īsi pirms pasākuma. Pieteikties...
2. oktobris Pieteikšanās šeit LatBAN sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru rīko...
Ikmēneša Investīciju sesija, kuru atklās akcelerācijas fonds BuildIT. BuildIT pastāstīs par saviem...

Nozares jaunumi

“Komercializācijas reaktors” – akselerators, kas zinātnisku ideju autorus saved kopā ar...
Uzņēmuma Vivid Tech valdes priekšsēdētājs Ivars Mirošnikovs un pārdošanas vadītājs Andris Lūkins ir...
"Woola", jaunuzņēmums no Igaunijas, ieguva "TechChill 2020" jaunuzņēmumu sacensību "Fifty Founders...
Latvijas jaunuzņēmumos pērn ieguldīti aptuveni 20 miljoni eiro un šis gads sācies labi - līdz šim...
Pirms pāris nedēļām Latvijas biznesa eņģeļu tīkla valdes loceklis Juris Birznieks, stāvot finanšu...