Perfume Vending – Latvijas inovācija pasaules tirgū

Pievienots latban.root Pie, 12/04/2015 - 02:20

Ikdienā tirdzniecības aparātā mēs varam iemest monētu, lai iegādātos kafiju, tēju, sviestmaizi vai šokolādes tāfelīti. Latvijas uzņēmuma SIA Riemon (zīmols Perfume Vending) radītie aparāti piedāvā iepriekš nebijušu pakalpojumu- iesmaržoties ar smaržām.

2014. gada novembrī biedrībā „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” startēja Jevgenijs Roščins ar savu projektu „Smaržu izsmidzināšanas aparātu ražošanas izveide Latvijā un eksporta attīstība”, kuram izdevās piesaistīt 100 tūkstošu eiro privātās investīcijas jaunu aparātu prototipu izstrādei un dalībai starptautiskās izstādēs.

Smaržu izsmidzināšanas aparāti “Perfume Vending Machine” ir kompakti un izvietojami pie sienām tualešu priekštelpās kafejnīcās, tirdzniecības centros, sporta klubos, degvielas uzpildes stacijās, nakts klubos un jebkurā citā publiskā vietā, līdzīgi kā roku žāvēšanas automāts – tas sniedz klientiem higiēnas pakalpojumu. Tas, ka šis pakalpojums ir augsti pieprasīts, apliecina ārvalstu pieredze, kur izklaides vietu tualetēs jau ir pieejams šāds pakalpojums. Ir pierādīts, ka Perfume Vending aparāts ir nesamērojami efektīvāks, kvalitatīvāks un inovatīvāks risinājums, tas palīdz uzlabot klientu apmierinātību. Klientiem tiek piedāvāts izvēlēties starp piecām aparāta klāstā esošajām smaržām, pamatā šīs smaržas tiek izvēlētas no tā brīža populārāko un dārgāko zīmolu klāsta, iemetot aparātā monētu, nospiežot izvēlētā aromāta pogu- klients iesmaržojas.

Kopš investīciju piesaistes Latvijā ir uzņemti strauji apgriezieni projekta attīstībā. 2015.gada janvārī, Londonā, piedaloties izstādē EAG International Expo, kas ir viena no lielākajām Eiropā tirdzniecības un izklaides automātu izstādēm. Izstādē smaržu izsmidzināšanas automāts izraisīja lielu ažiotāžu, to augsti novērtēja gan kā papildus ienākuma gūšanas avotu, gan kā papildus pakalpojumu klientiem, kas tirgo jau gadsimtiem augsti pieprasītu produktu- smaržas.   Pēc Londonas izstādes sekoja izstāde VendExpo 2015 Maskavā, 2015.gada martā, kurā smaržu izsmidzināšanas aparāts bija uzmanības centrā, izraisīja milzīgu interesi, tika noslēgti sadarbības līgumi par apjomīgiem aparātu pasūtījumiem, šī pieredze deva Kompānijai skaidru redzējumu, ka galvenais noieta tirgus ir Krievijā.

Gadu pēc dalības biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” Investīciju sesijā uzņēmums noslēdza sadarbības līgumu ar nu jau esošo partneri, kas smaržu izsmidzināšanas aparātu ražošanas attīstībā investēja 0,5 miljonu eiro.  Krievijā tika nodibināts uzņēmums, kas ražos un pārdos Perfume Vending aparātus visā Eirāzijas ekonomiskā savienībā, kur smaržu aparātu potenciālais tirgus ir novērtēts viena miljarda eiro vērtībā. Krievijā kompānija iegulda vērienīgā un pārdomātā mārketinga kampaņā, izstrādājot zīmolu un brendu, kas kļūs atpazīstams visās aparātu tirdzniecības valstīs. Ir plānots arī nākotnē pārdod franšīzes un attīstīt aparātu tīklu pilsētās un reģionos.  Uzņēmuma nākotnes skatījumā ir Ķīnas tirgus, kurā attīstības un izaugsmes iespējas ir krietni lielākas.

LatBAN aktivitātes

Šī gada 18. jūnija Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) biedru kopsapulcē tika ievēlēta biedrības...
Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) apkopotā informācija liecina, ka privātie investori jeb...
Apbalvoti Latvijas 2019. gada sekmīgākie investori Šodien, 23. janvārī pasniegti apbalvojumi “Gada...
Datums: 18.decembris Laiks: 17:00 Vieta: SEB Inovāciju centrs, Vaļņu ielā 11, Rīga
7 svarīgas tēmas finansējuma piesaistei startapam Šī gada pēdējās apmācības notiks 4.decembrī, SEB...
Investorus aicina pieteikties apbalvojumam “Gada investors 2019” Latvijas privātā un juridiskā...
Investīciju sesijas dalībnieku saraksts tiks izsūtīts drīz.
Ar Investīciju Sesijas dalībniekiem, kā ierasts, iepazīstīnāsim īsi pirms pasākuma. Pieteikties...
2. oktobris Pieteikšanās šeit LatBAN sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru rīko...
Ikmēneša Investīciju sesija, kuru atklās akcelerācijas fonds BuildIT. BuildIT pastāstīs par saviem...

Nozares jaunumi

“Komercializācijas reaktors” – akselerators, kas zinātnisku ideju autorus saved kopā ar...
Uzņēmuma Vivid Tech valdes priekšsēdētājs Ivars Mirošnikovs un pārdošanas vadītājs Andris Lūkins ir...
"Woola", jaunuzņēmums no Igaunijas, ieguva "TechChill 2020" jaunuzņēmumu sacensību "Fifty Founders...
Latvijas jaunuzņēmumos pērn ieguldīti aptuveni 20 miljoni eiro un šis gads sācies labi - līdz šim...
Pirms pāris nedēļām Latvijas biznesa eņģeļu tīkla valdes loceklis Juris Birznieks, stāvot finanšu...