Kāpēc izvēlēties biznesa eņģeli?

Biznesa eņģeļa pieredze uzņēmējdarbībā un kontaktu loks palīdz izslēgt riskus uzņēmējdarbībā un dod iespēju atrast projektam ātrāko ceļu uz peļņu.

Tev ir biznesa projekts, kam nepieciešams investors - Biznesa eņģelis?

Vai esi entuziasma pilns biznesa līderis ar perspektīvu biznesa projektu? Esi mērķtiecīgs un gatavs neatlaidīgi virzīties uz priekšu, lai īstenotu šo projektu, taču pietrūkst ne tikai investīcijas, bet arī pieredzējuša uzņēmēja padoms? Biznesa eņģelis ir tieši tas, kas tev šobrīd nepieciešams!

Piesaki savu biznesa projektu biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētajai Investīciju sesijai. Iespējams, jau nākamajā sesijā tev būs iespēja prezentēt savu biznesa projektu Latvijas biznesa eņģeļiem, kuri ir gatavi sniegt investīcijas.

Kā pieteikties. Pieteikumu anketa veidota starptautiskajā privāto investoru platformā Dealum. Pieteikt var jebkādas nozares projektus, arī agrīnā stadijā.

Visi biznesa projekti, kas pieteikti uz ikmēneša Investīciju sesiju, tiek vērtēti vairākos atlases posmos:

Atlases posms klātienē. Visi biznesa projektu autori tiek aicināti uz atlasi klātienē, kur katram biznesa vadītājam ir 5 minūtēs jānoprezentē savs projekts. Eksperti izvērtē projekta gatavību uzrunāt investorus, sniedzot nozīmīgus komentārus un norādot projekta vājās vietas, kurām nepieciešams pievērst īpašu uzmanību, lai biznesa ideja būtu dzīvotspējīga.

Investoru vērtējums. Paralēli ekspertu diagnostikai, biznesa eņģeļi vērtē visus biznesa projektu pieteikumus elektroniski starptautiskajā privāto investoru platformā Gust.

Vērtējumu apkopošana. Ekspertu un privāto investoru vērtējumi tiek apkopoti, un labākie 6 projekti tiek aicināti piedalīties Investīciju sesijā.

Neskatoties uz gala vērtējumu, visi pretendenti tiek informēti par LatBAN pieņemto gala lēmumu.

Neatkarīgi no rezultātu iznākuma ieguvējs ir ikviens jaunais uzņēmējs, jo ekspertu sniegtie komentāri un padomi dod iespēju katram pretendentam uzlabot savu esošo biznesa ideju, padarot to daudzsološāku un konkurētspējīgāku.

Projekti, kuri nav gatavi startēt Investīciju sesijā, saņem ekspertu veidotu diagnostiku, lai varētu projektu pilnveidot un pieteikt atkārtoti.

Biedrības vadība, tās darbības laikā, ir apkopojusi galvenos kritērijus, kuriem privātie investori pievērš īpašu uzmanību, izvērtējot katru biznesa projektu, lai sniegtu investīcijas. Balstoties uz šiem kritērijiem, notiek konsultācijas – projektu komandas sagatavošana Investīciju sesijām. Šis posms paredzēts tiem sešiem biznesa projektiem, kas pēc atlases posma atzīti par labākajiem un tiek aicināti uz ikmēneša Investīciju sesiju.

Šajā posmā eksperti, biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” vadība, vēl vairāk iedziļinās katrā no 6 projektiem, sniedzot padomus un atbildot uz projekta biznesa līdera jautājumiem. Konsultāciju mērķis ir sagatavot biznesa līderus Investīciju sesijai, norādot, kam investori pievērš lielāku uzmanību un kādi būtu veicamie uzlabojumi, lai biznesa projekts kļūtu daudzsološāks. Konsultācijas noris gan klātienē, gan elektroniski.

Ikmēneša Investīciju sesijā klātienē seši labākie jaunie uzņēmēji tiekas ar pieredzes bagātiem biznesa eņģeļiem – investoriem, kuri ir gatavi investēt savus privātos līdzekļus jaunos un daudzsološos projektos.

Investīciju sesijas norise:

  • Katram biznesa līderim tiek dotas 5 minūtes sava projekta prezentēšanai.
  • Pēc katras prezentācijas noris 5 minūšu jautājumu daļa, kurā biznesa eņģeļi uzdod jautājumus jaunuzņēmuma īpašniekam/-iem.
  • Kad investori iepazinušies ar visiem sešiem projektiem, sākas individuālas sarunas, kuru laikā investori precizē dažādas nianses un, iespējams, ar projekta komandu vienojas par turpmāko sarunu laikiem, lai uzsāktu vienošanos par iespējamo investīciju.

Visas Investīciju sesijas tiek filmētas. Videoieraksts tiek nosūtīts tiem investoriem, kuri nav ieradušies uz konkrēto sesiju, šādā veidā dodot iespēju arī viņiem izrādīt interesi par kādu no projektiem.

Savas prezentācijas video saņem arī katra biznesa projekta vadītājs, lai pēc sesijas varētu izvērtēt savu sniegumu un pilnveidot savas prezentēšanas prasmes.

Pēc Investīciju sesijas notiek individuālas sarunas starp privāto investoru un biznesa projekta komandu. Šajā posmā investoram ir iespēja personīgāk iepazīties ar biznesa līderi, uzdot papildus jautājumus, konkretizējot jebkādas neskaidrības un plašāk uzzinot par projekta niansēm, šādā veidā padziļināti izvērtējot sadarbības potenciālu.

Abpusēji vienojoties tiek sākta sadarbība starp projekta komandu un biznesa eņģeli. Nepieciešamības gadījumā biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” vadība iesaistās sarunās, konsultējot gan investoru, gan uzņēmēju par labāko risinājumu investīcijai.

Nereti interesi par konkrēto projektu izrāda vairāki investori. Tādā gadījumā visbiežāk notiek kopinvestīcijas – vairāki investori investē projektā nepieciešamo summu, ja par to vienojas ar projekta komandu.