Uzņēmums Printful kļūst par Latvijas pirmo vienradzi

Pievienots LatBAN Pir, 05/24/2021 - 17:49

Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība ir pārsniegusi vienu miljardu dolāru. Rezultātā “Printful” ir kļuvis par pirmo Latvijas uzņēmumu, kas ieguvis vienradža jeb viena miljarda vērta uzņēmuma statusu. Tāpat šī ir lielākā publiski zināmā investīcija Latvijas jaunuzņēmumā.

Uzņēmumā “Printful” investējis riska kapitāla fonds Bregal Sagemount. Jaunais partneris kļūs par mazākuma akcionāru; kontrolpakete saglabāsies esošo īpašnieku rokās.

Šīs ir pirmās investīcijas, ko “Printful” jebkad ir piesaistījis, tādējādi radot iespēju arī noteikt uzņēmuma vērtību. Līdz šim brīdim “Printful” attīstījies, investējot tikai savus līdzekļus. 2020. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 200 miljoni dolāru. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu – biznesa izaugsme bijusi 80% apmērā. Meitasuzņēma “Printful Latvia” apgrozījums pērn sasniedza 47,2 miljonus eiro. Valsts budžetā uzņēmums 2020. gadā samaksājis nodokļus vairāk nekā piecu miljonu eiro vērtībā, veicot sociālās apdrošināšanas iemaksas, iedzīvotāju ienākuma u.c. nodokļu apmaksu.

“Astoņu darbības gadu laikā no maza jaunuzņēmuma esam izauguši par lielāko latviešu kapitāla uzņēmumu ASV. Tas viss pateicoties pašu spēkiem un neatlaidīgam komandas darbam, ko vada Latvijas jaunā uzņēmēju paaudze,” teic “Printful” izpilddirektors un līdzdibinātājs Dāvis Siksnāns.

Pēc viņa vārdiem ši investīcija kalpos kā apliecinājums, ka investors atzinis uzņēmumu par industrijas līderi. Tas arī pierāda, ka kompānija darbojas nozarē, kurā ir ievērojams potenciāls augt, attīstīties un nostiprināt “Printful” līderpozīcijas. Investīcīja tiks ieguldīta galvenokārt jaunu profesionāļu piesaistē, kā arī ražošanas procesu un mārketinga aktivitāšu attīstībā.

“Esam gandarīti, ka mums ir iespēja investēt Latvijas pirmajā “vienradzī”. ASV pazīst Igaunijas “Skype” un Lietuvas “Vinted”, savukārt Latvijas vārdu tagad saistīs ar “Printful”,” teic “Bregal Sagemount” partneris Adams Fullers (Adam Fuller).

Šis ir viens no fonda lielākajiem ieguldījumiem tā deviņu gadu vēsturē. A. Fullers kļūs arī par vienu no četriem “Printful” valdes locekļiem līdzās izpilddirektoram Dāvim Siksnānam, ražošanas vadītājai Zanei Levšai un valdes priekšsēdētājam Laurim Libertam.

“Bregal Sagemount” ir privāts izaugsmes kapitāla investīciju uzņēmums ASV, kas iegulda investīcijas tādās strauji augošās nozarēs kā e-komercija, programmatūras izstrāde, digitālā infrastruktūra, veselības pakalpojumi un finanšu tehnoloģijas. Fonda investīciju portfelis pārsniedz trīs miljardus ASV dolāru, katrā uzņēmumā ieguldot no 40 līdz 400 miljoniem ASV dolāru.

Strauji aug

Printful ir Latvijas informācijas tehnoloģiju uzņēmumu grupas Draugiem Group apdrukas un šūšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas automātiski saņem, izgatavo un piegādā pasūtījumus internetveikalu vārdā. Veikalu īpašnieki ar “Printful” pakalpojumu var pircējiem visā pasaulē piedāvāt vairāk nekā 260 dažādu produktu. Kopš dibināšanas uzņēmums ir saražojis un nosūtījis klientiem vairāk nekā 32 miljonus produktu.

“Printful Inc.” meitasuzņēmums “Printful Latvia” 2019. gadā apgrozīja 23 miljonus eiro un guva astoņu miljonus eiro lielu peļņu, kā arī samaksājis nodokļus piecu miljonus eiro vērtībā. “Printful” birojos Rīgā, Cēsīs un ražotnēs Mārupē strādā vairāk nekā 560 profesionāļi. Visā pasaulē uzņēmuma komandā strādā vairāk nekā 1800 cilvēku.

“Lursoft” apkopotajā 100 Latvijas straujāk augošo uzņēmumu sarakstā AS “Printful Latvia” ieņem 8. vietu, rakstīja “Labs of Latvia“. Uzņēmuma apgrozījums laika posmā no 2017. līdz 2019. gadam pieaudzis par 770,16%, sasniedzot 23,13 miljonus eiro.

“Printful” iekļauts labāko ASV jaunuzņēmumu vidū, rakstīja “Labs of Latvia“. Uzņēmums ierindojies 128. vietā “Forbes” ikgadējā jaunuzņēmumu darba devēju sarakstā “America’s Best Startup Employers 2021”.

Savukārt pērn novembrī “Printful” tika ierindots “Deloitte Technology Fast 500” topa 254. vietā, rakstīja “Labs of Latvia“. Tas apkopo 500 visstraujāk augošos privātos un valsts uzņēmumus Ziemeļamerikā, kuri darbojas tehnoloģiju, mediju, telekomunikāciju, dabaszinātņu un energotehnoloģiju jomās.

Tāpat “Printful” ir iekļauta arī ASV biznesa žurnāla “Inc.” publicētajā visstraujāk augošo ASV uzņēmumu topā “Inc. 5000”, kur uzņēmums ierindojas 1055. pozīcijā.

2019. gadā “Printful Inc” kopējais apgrozījums, iekļaujot AS “Printful Latvia”, bija 116 miljoni dolāru.

Tas ir par 49,6% vairāk, nekā 2018. gadā.

Atver savu lielāko ražotni

Līdz šim uzņēmums jau vēris durvis deviņām ražotnēm visā pasaulē. No tām četras atrodas ASV: divas Ziemeļkarolīnas štatā, viena Kalifornijā un viena Teksasā. Lai palielinātu ražošanas jaudu un citas uzņēmumam svarīgas darbības, pēdējā gada laikā “Printful” ir ievērojami audzis. Izaugsme ir palīdzējusi uzņēmumam apstrādāt vairāk nekā vienu miljonu pasūtījumu mēnesī.

Labs of Latvia” jau rakstīja, ka “Printful” jaunākā ražotne atrodas Dalasas reģiona pilsētā Kopēlā, Teksasā. Pirmajā darbības gadā plānots pieņemt darbā aptuveni 100 darbiniekus. Jaunā ražotne būs uzņēmuma līdz šim lielākā ražotne – 10,7 tūkstošus kvadrātmetru liela.

“Dalasas reģions ir stratēģiski nozīmīga vieta un uzņēmumiem ideāli piemērota vide. Tagad mēs spēsim ātrāk ražot un izsūtīt produktus klientiem ASV vidienē un dienvidu štatos,” iepriekš norādījis D. Siksnāns.

Pēdējos gados “Printful” ir ieguldījis 49,9 miljonus ASV dolāru ražošanas iekārtās un IT risinājumos. Uzņēmums plāno ieguldīt papildus 15 miljonus ASV dolāru Kopelas ražotnē, tajā skaitā iegādājoties jaunas iekārtas.

Pārpublicēts no: labsoflatvia.com

Iezīmes

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...