Fifty Founders Battle šogad triumfē Latvijas Longenesis

Pievienots LatBAN Pir, 05/24/2021 - 17:40

Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē Latvijas jaunuzņēmums “Longenesis”, iegūstot galveno balvu – 10 tūkstošu eiro naudas prēmiju. Savukārt “Gelatex” un “VReach” ieguva 250 tūkstošu eiro finansējumu no Baltijas biznesa eņģeļu sindikāta.

Longenesis ir Latvijā un Honkongā bāzēts digitālās veselības jaunuzņēmums, kas piedāvā platformu biomedicīnas organizācijām ar mērķi paātrināt klīnisko pētījumu norises gaitu. Tas tiek darīts, nodrošinot tiešu saziņu ar biomedicīnas pētnieciskajām organizācijām drošai datu apstrādei un izmantošanai pētniecības nolūkos. “Longenesis” sniedz iespēju ārstiem un zinātniekiem sadarbībā ar pacientu organizācijām skaļāk pieteikt sevi plašākai auditorijai, kā arī atrast sadarbības partnerus un pētījuma finansiālos atbalstītājus, lai apgūtu jaunas ārstēšanas metodes cīņā ar slimībām.

“Mēs izvērtējām gan uzņēmumu unikalitāti un ilgtermiņa ietekmi uz ikdienas procesiem, gan arī to pievienoto vērtību no patērētāju un citu ieinteresēto personu puses. Skatoties pēc visiem šiem parametriem, “Longenesis” pelnīti kļuva par “Fifty Founder Battle” uzvarētāju, taču arī pārējie četri jaunuzņēmumi apliecināja spēcīgu konkurenci ar globālo potenciālu,” teic žūrijas pārstāve, “Karma Ventures” direktore Marili Merendi.

Šogad uz dalību “Fifty Founders Battle” sacensībās pretendēja rekordliels dalībnieku skaits ar vairāk nekā 200 pieteikumiem no Baltijas, Skandināvijas, Centrāleiropas un pat Austrālijas. Savu biznesa ideju uz “TechChill” virtuālās skatuves vairāk nekā 200 investoriem un 1700 pasākuma skatītājiem prezentēja 50 daudzsološākie. Īpašs uzsvars šogad tika likts uz finanšu tehnoloģiju, biznesa risinājumu, mākslīgā intelekta, robotikas, kā arī ilgtspējas nozarēm, to inovācijām un risinājumiem.

Pieci finālisti

“Fifty Founders Battle” sacensību finālā sacentās pieci spēcīgākie jaunuzņēmumu nozares spēlētāji – “Gelatex” (Igaunija), AVA (Austrālija), “Cellbox Labs” (Latvija), “Longenesis” (Latvija/Honkonga) un “Algomo” (Apvienotā Karaliste).

Papildu galvenajai naudas prēmijai pirmo reizi “TechChill” vēsturē 250 tūkstošu eiro vērtu balvu diviem sacensību dalībniekiem piešķīra arī Baltijas biznesa eņģeļu sindikāts. Tajā apvienojušies investori trīs Baltijas valstu biznesa eņģeļu tīkli LatBAN, EstBAN, LitBAN, kā arī “Cocoon Ventures”. Šo balvu savā starpā dala “Gelatex”, kas ražo ilgtspējīgu želatīnu, izmantojot nanodaļiņu tehnoloģiju, un “VReach”, kas piedāvā ir virtuālās realitātes tehnoloģijās balstītus rehabilitācijas risinājumus.

“Algomo” (Lielbritānija), Typbot (Latvija) un “Fintelligence (Latvija) no “Amazon Web Services” saņēma AWS kredītus 5000 dolāru vērtībā. Savukārt “Gelatex” saņēma arī 3000 eiro lielu budžetu “Facebook” un “LinkedIn” reklāmas izvietošanai no pasākuma partneriem “Httpool”, kā arī Draper Universitātes balvu – pilnu stipendiju 2021. gada vasaras mācību programmai.

Sacensību žūrijā bija “Change Ventures” partneris Andris K. Bērziņš, “Practica Capital” investīciju vadītājs Arvydas Blože, “Karma Ventures” direktore Marili Merendi, “Inventure partneris” Tuomas Kosonen un Draper Universitātes programmas vadītājs Suffiyan Malik.

Jubilejas gads

Šogad TechChill pasākumu sērija norisinājās jau desmito gadu pēc kārtas, iezīmējot pilnu dekādi vietējās jaunuzņēmumu nozares attīstībā. “TechChill 2021” programma tika pielāgota tiešsaistes formātam un sadalīta divu nedēļu garumā no 7. līdz 21. maijam ar vairāk nekā piecpadsmit dažādiem satelītpasākumiem un centrālo konferences programmu 20. un 21. maijā. Pasākums pulcēja vairāk nekā 1700 apmeklētājus no 29 pasaules valstīm un apvienoja 178 nozares ekspertus un vairāk nekā 600 dažādas organizācijas, tostarp jaunuzņēmumus, riska kapitāla fondus, lielos uzņēmumus un universitātes.

Šoreiz kā pasākumu sērijas centrālās tēmas bija ilgtspējas inovācijas, profesionālās izaugsmes veicināšana, digitālā transformācija, kā arī Baltijas valstu loma globālās tehnoloģiju nozares attīstībā.

Nākamgad “TechChill” norise paredzēta līdz šim ierastajā klātienes formātā no 17. līdz 18. februārim.

Pārpublicēts no: labsoflatvia.com

Iezīmes

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...