Gada Investors 2018 nominanti

Pievienots latban.aivis.pavlovs Pie, 12/28/2018 - 18:00

Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija (LVCA) un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) ir izziņojuši balvas Gada investors 2018 nominantus.

Iniciatīvas ietvaros tiek godināti nozīmīgākie ieguldījumu darījumi Latvijā privātajā un juridiskajā sektorā. «Aizejošais gads riska kapitāla nozarei ir bijis veiksmīgs - to atspoguļo ne tikai darījumi, kas izvirzīti balvai Gada investors, bet plašais jaunpienācēju pulks riska kapitāla nozarē: ar Altum atbalstu reģistrēti 3 jauni riska kapitāla fondu pārvaldnieki un izveidoti 7 jauni riska kapitāla fondi. To rīcībā ir 105 milj. eiro investīcijām uzņēmumos ar strauju izaugsmes potenciālu. Tas ļauj prognozēt, ka 2019. gads būs ļoti aktīvs un ceru, ka sagaidīsim daudzus iepriekšējās paaudzes riska kapitāla fondu izauklētu uzņēmumu veiksmes stāstus,» prognozē LVCA valdes priekšsēdētājs Edgars Pīgoznis.

«Investori arvien vairāk novērtē jaunuzņēmumu potenciālu - 2018. gadā LatBAN biedru veiktās investīcijas sasniedza 15 milj. eiro un no tiem 2 milj. eiro tika ieguldīti tieši jaunuzņēmumos. Pateicoties gan privātajām investīcijām, gan dažādām valsts atbalsta programmām, tiek sekmēti jaunuzņēmumi ar strauju izaugsmes potenciālu,» uzsver LatBAN valdes loceklis Juris Birznieks.

Privātā sektora investori un projekti, kuri pieteikti apbalvošanai nominācijās Perspektīvākā investīcija un Videi draudzīgākā investīcija:

● Investors Uldis Salzirnis par investīciju aizdevumu salīdzināšanas portālā FindUp.

● Investors Vjačeslavs Nebogatihs par investīciju Latvijas tehnoloģiju distribūcijas uzņēmumā ELEME, kas klientiem Polijas tirgū piedāvā arī viedās mājas risinājumus.

● Investors Anatolijs Prohorovs par atkārtotu investīciju audio tehnoloģiju uzņēmumā Sonarworks.

● Investors Klāvs Vasks par investīciju mājokļu kreditēšanas platformā Direct Mortgage Capital.

● Investors Matīss Ansviesulis par investīciju jaunuzņēmumā AirBoard, kura izstrādātais produkts ir pasaulē mazākais lidaparāts.

● Investors Konrads Gailēvičs par investīciju finanšu tehnoloģiju uzņēmumā Nordigen, kura izstrādātais rīks ļauj automatizēt kredītņēmēju bankas konta izdruku analīzi.

Nominācijā Gada investīcija ir izvirzīti:

● BaltCap AIFP par investīciju jauna koncepta degvielas uzpildes stacijā KOOL Latvija, kas vienlaikus ir arī ērta ātrās iepirkšanās vieta. Izveidotais koncepts jau agrīnā stadijā sevi ir attaisnojis - pirmo četru atvērto degvielas uzpildes staciju rezultāti pārsniedz biznesa plāna prognozes. Veiktā investīcija ļaus uzņēmumam līdz 2019. gada beigām atvērt papildus 10 jaunas degvielas uzpildes stacijas Rīgā un Rīgas tuvākajā apkaimē.

● Livonia Partners investīcija uzņēmumā FREOR - komerciālu saldēšanas iekārtu ražotājs, kas piegādā savus energoefektīvos un videi draudzīgos saldēšanas iekārtu risinājumus lielveikalu ķēdēm un citiem mazumtirgotājiem visā Eiropā, kā arī aiz tās robežām.

● Livonia Partners investīcija biznesa vadības platformā Scoro, kas palīdz uzņēmumiem profesionālāk un efektīvāk pārvaldīt savu darbu.

● Starptautiskās investīciju kompānijas Kartesia pirmais investīciju darījums Baltijas valstīs - anti–reflektīvā stikla ražošanas uzņēmuma Groglass iegāde. GroGlass ir vienīgais uzņēmums pasaulē, kura ražošanas iekārtas ir īpaši pielāgotas stikla ar abpusēju anti–reflektīvu pārklājumu ražošanai.

● Baltcap Infrastructure Fund par investīciju Anaerobic Holding. Anaerobic Holding pieder un tas pārvalda trīs biogāzes ražotnes Latvijā ar kopējo uzstādīto jaudu 4,9 megavati.

Kategorijā Gada pārdošana izvirzīti trīs darījumi - NCH Capital piederošā uzņēmuma Groglass pārdošanas darījums, kura apjoms pārsniedza 50 milj. eiro, Runway BPO pārdošanas darījums, kura ietvaros uzņēmuma daļu kontrolpaketi no BaltCap iegādājās vadošais biznesa procesu ārpakalpojumu sniedzējs Webhelp, kā arī FlyCap darījums par daļu no HansaMatrix piederošo akciju pārdošanas biržā.

Uz balvu nominācijā Gada finanšu konsultants pretendē Oaklins M&A Baltics par Groglass pārdošanas darījuma konsultācijām, Porta Finance par 5 dažādu Latvijas uzņēmumu pārdošanas darījumu konsultācijām, EY par CarGuru akcionāru konsultēšanu investīciju piesaistē, Callidus Capital par 2. kārtas kapitāla piesaisti uzņēmumam KOOL Latvija un Superia Corporate Finance par Anaerobic Holding pārdošanas darījuma konsultācijām.

Savukārt nominācijā Gada juridiskais konsultants uz balvu pretendē - COBALT par Kartesia konsultēšanu attiecībā uz Groglass iegādi u.c. darījumiem, TGS Baltic par konsultēšanu AS Conexus Baltic Grid un SIA IRI Forest Assets Latvia darījumos, kā arī par Livonia Partners konsultēšanu, investējot Freor, Sorainen - par Livonia Partners konsultēšanu, investējot Scoro, kā arī Primus Derling par Kool Latvija dalībnieku konsultēšanu investoru piesaistē un darījuma realizēšanā.

Investori un darījumu konsultanti, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā, tiks noteikti LVCA un LatBAN biedru iekšējos balsojumos. Savukārt laureāti tiks paziņoti svinīgā apbalvošanas ceremonijā 2019. gada 17. janvārī.

Iniciatīvu Gada investors atbalsta Altum, nodrošinot finansējumu no ERAF līdzekļiem, kā arī SEB banka.Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) un privāto investoru biedrības Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) kopīgi īstenotās iniciatīvas Gada investors mērķis ir veicināt investīciju nozares attīstību Latvijā, paplašinot investoru tīklu. 

LatBAN aktivitātes

Ikmēneša Investīciju sesija, kuru atklās SEB banka . SEB Banka pastāstīs par nesen atvērtajām progra...
2. oktobris Pieteikšanās šeit LatBAN sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru rīko i...
Ikmēneša Investīciju sesija, kuru atklās akcelerācijas fonds BuildIT . BuildIT pastāstīs par saviem...
LatBAN sadarbībā ar Startup Safari organizē Investoru Brokastis 12. septembrī, 8.30-11.00, "Mākonis"...
Hei, hei! Izsludinām pieteikšanos uz 10. septembra Investīciju piesaistes meistarklasi un projektu a...
Tikai reizi gadā brīvā dabā un tikai šeit – festivālā iNovuss slēgtais klubs – Latvijas Biznesa eņģe...
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un LatBAN turpina piedāvāt Investīciju piesaistes...
LatBAN 29. aprīlī aprit 5 gadi, tomēr jau šodien, 25. aprīlī, notiek 55. Investīciju sesija! Šodien...
Kas par dienu rīt.. Pie mums ciemosies NordicBAN izpilddirektors Nick Rose, viņš tiksies ar mūsu par...
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un LatBAN piedāvā!🌱 Piesaki savu projektu līdz 1....

Nozares jaunumi

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”), Latvijas Start-up uzņēmumu asociācija “Startin.lv”, Lat...
Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN) turpina apmācīt interesentus par investīciju piesaisti. Līdz...
Arī Rīga nu ir to pilsētu skaitā, kur ir celtnes vai teritorijas, ko apdzīvo tikai jaunuzņēmumi. Šei...
Apzinoties tehnoloģiju un inovāciju plašās iespējas un globalizācijas ēnas puses, tehnoloģiju notiku...
Pasākums bez maksas! Reģistrējies laicīgi! Startupday 2019 ietvaros advokātu biroja Primus Derling p...