Norisinājās biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” Aprīļa Investīciju sesija

Pievienots LatBAN Pir, 04/26/2021 - 14:43

22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras laikā attālinātā formātā tikās biedrības biedri - biznesa eņģeļi ar pieciem jaunuzņēmumiem, kuriem bija iespēja prezentēt savus projektus, lai pretendētu uz investīcijām.

Katru mēnesi Biedrība “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizē slēgtas Investīciju sesijas, vienkopus pulcējot jaunus, daudzsološus uzņēmējus un biznesa eņģeļus jeb privātos investorus. Pirms katras sesijas notiek atlases posms, kura laikā tiek atlasīti un izvērtēti visi pieteikie projekti un labākie projektu vadītāji tiek aicināti uz tikšanos ar investoriem.

Uz aprīļa Investīciju sesiju tika iesūtīti vairāk kā 14 pieteikumi, taču uz investīciju sarunām tika izvirzīti tikai 5 jaunuzņēmumi, kas pēc izvērtēšanas atzīti par perspektīvākajiem no visiem iesniegtajiem. Jaunuzņēmumiem, kas netika izvirzīti uz aprīļa sesiju, ir iespēja veikt nepieciešamos uzlabojumus savā projektā un atkārtoti iesniegt pieteikumu uz jūnija sesiju.

Biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” investīciju sesijas organizatori atzīst: “Uz šo investīciju sesiju tika saņemti vairāki ārvalstu projektu pieteikumi, un līdz investīciju sesijai nokļuva divi no tiem, abiem pārstāvot Igauniju. Īpašu uzmanību šajā sesijā izpelnījušies projekti “HYREVISION” un “Vocal Image”. Investoru interese par projektiem var palielināties, kad prezentācijas video ierakstu noskatīsies arī tie investori, kuriem nebija iespējas būt klāt sesijā.”

Šajā Investīciju sesijā piedalījās sekojošie projekti:

“Intentio Education”, kas veido VR video spēli, kurā iespējams iemācīties vairāk par dažādiem dzīvniekiem, apceļojot pasauli no mājām. Pašlaik jaunuzņēmums ir izveidojis demo versiju un tuvākajā laikā plāno uzlabot spēles kvalitāti, lai varētu to palaist tirgū par plānoto cenu.

“Smart Gem” ir izveidojuši drošības sistēmu rotaslietu un rokas pulksteņu veikaliem. Jaunuzņēmums piedāvā produktu, kas veikaliem ļaus sekot līdzi vai prece netiek nozagta, vieglāk pārbaudīt inventāru un uzlabot preces prezentēšanu klientiem.

Igauņu jaunuzņēmums “LEGID” piedāvās iespēju cilvēkiem dažādās valstīs izmantot vietējo juristu pakalpojumus. Gadījumā ja cilvēks atrodas citā valstī, nezinot tās valodu, un ir nepieciešami juristu pakalpojumi, telefona aplikācija palīdzēs tik šim šķērslim pāri. Vien ar pieciem klikšķiem programmas izmantotājs spēs iesniegt pieprasījumu pēc palīdzības kādam no vietējiem juristiem.

Otrs Igauņu jaunuzņēmums “Vocal Image” platformā sniedz klientiem apmācību savas dikcijas uzlabošanai, artikulācijai, lai rezultātā iegūtu pārliecinošu balsi ar AI/ML lietojumprogrammu. Produktam jau ir vairāk kā 200 maksājošu klientu un to var izmantot jebkurš cilvēks, kas vēlas uzlabot savas runas prasmes.

Plašas diskusijas tika veicinātas pēc projekta “HYREVISION” prezentācijas - kameru optiskā sistēma, kas nodrošina unikālu redzamību lielos attālumos un sliktos redzes apstākļos. Produkts pašlaik tiek testēts un ir tuvu pārdošanas fāzei, kas tiek plānota šī gada beigās.

Katrs projekta vadītājs savu projektu prezentēja 3 minūtes, kam sekoja 5 minūšu jautājumu daļa no investoru puses. Pēc prezentāciju un jautājumu sadaļas, pielāgojoties neklātienes formātam, sesija noslēdzās ar investoru diskusijām un pēc tam katram tika dota iespēja tikties atsevišķos virtuālajos zvanos, lai uzdotu papildus jautājumu un apspriestu potenciālo sadarbību ar atsevišķiem projektiem.

Jauno projektu vadītāji aicināti pieteikties uz jūnija Investīciju sesiju līdz 3.jūnijam, plkst. 23.59. Mājas lapā www.latban.lv ir atrodama pieteikuma anketa.

Aprīļa Investīciju sesija norisinās pateicoties Ekonomikas  Ministrijas sniegtajam atbalstam.

Biedrība Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls dibināta 2014. gada aprīlī. Tās mērķis ir paplašināt un attīstīt investoru tīklu Latvijā un atbalstīt jaunus un perspektīvus projektus. Šī iemesla dēļ LatBAN organizē Investīciju sesijas, kurās satiekas investori un jaunie uzņēmēji. Kopš LatBAN dibināšanas biznesa eņģeļi vadījuši 70 Investīciju sesijas, kurās piedalījušies 400 jaunuzņēmumi, bet kopumā izskatīti un konsultēti vairāk nekā 700 projektu autori.

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla privātie investori šo gadu laikā ir ieguldījuši 11 miljonus eiro sava privātā finansējuma dažādos jaunuzņēmumos kā piemēram, Sonarworks“, “Coffee Pixels“, “Muesli Graci“, “Aerones“, “Nordigen“, “Vivid Tech“ u.c.

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...