Svinīgā ceremonijā apbalvoti 2016. gada sekmīgākie Latvijas investori

Pievienots latban.aivis.pavlovs Ses, 01/28/2017 - 19:28

Ceturtdien, 26. janvārī, ceremonijā “Gada investors ’16” apbalvoti pagājušā gada sekmīgākie investori par ieguldījumu nozares veicināšanā Latvijā. Apbalvojumu “Gada investīcija” juridisko personu sektorā saņēmis fondu vadības uzņēmums 'ZGI Capital' par investīciju mobilo maksājumu pakalpojumu uzņēmumā 'Mobilly'. Privāto personu investoru sektorā par gada investīciju noteikts Anatolija Prohorova ieguldījums mūzikas un skaņas tehnoloģiju uzņēmumā 'Sonarworks'. Prohorovs saņēmis arī apbalvojumu “Gada nozares atbalstītājs” juridisko personu sektorā.

“Gada investors” balvu jau otro gadu pēc kārtas rīko Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija (LVCA) un privāto investoru biedrība 'Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls' (LatBAN). Šogad apbalvojumi privāto un juridisko personu sektoru investoriem piešķirti astoņās nominācijās.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, uzrunājot “Gada investors ’16” laureātus un investīciju nozares profesionāļus, uzsver: “Šodien mēs godinām projektus ar augstāko iespējamo pievienoto vērtību. Bez gudrā jeb riska kapitāla nav iedomājama moderna un inovatīva ekonomika. Savukārt bez biznesa eņģeļu investīcijām nav iedomājama veselīga inovāciju ekosistēmas attīstība. Riska kapitāls jeb gudrā nauda ir iespēja uzņēmējiem ne tikai saņemt papildu investīcijas, bet arī pieredzes bagātu ekspertu padomus savu ideju īstenošanai. Savukārt biznesa eņģeļi ir kā jauna pavasara vēstneši. Biznesa eņģeļu intuīcija, zināšanas un drosme kāpina valsts eksporta potenciālu, kas ir drošākais valsts tautsaimniecības ceļš augšup.

“Gada investors ’16” juridisko personu sektora laureāti:

  • Balvu “Gada investīcija” saņēmis fondu vadības uzņēmums 'ZGI Capital' par investīciju mobilo maksājumu pakalpojumu uzņēmumā 'Mobilly'.
  • Balvu “Gada nozares atbalstītājs” par pozitīvās ietekmes apmēru nozarē saņēmis Dr.sc.administr. Anatolijs Prohorovs, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA asociētais profesors un 'Proks Capital' valdes priekšsēdētājs.
  • Apbalvojumu “Gada finanšu konsultants” saņēmusi auditorkompānija 'Ernst & Young Baltic' par konsultācijām investīciju fondam 'Marguerite' par 28,97 % AS 'Latvijas Gāze' akciju iegādi.
  • “Gada juridiskais konsultants” balvu saņēmis zvērinātu advokātu birojs 'COBALT' par konsultācijām investīciju fondam 'Marguerite' saistībā ar 28,97 % AS 'Latvijas Gāze' akciju iegādi, Austrijas riska kapitāla uzņēmumam 'AMIC Energy Management GmbH' 100 % degvielas uzpildes staciju operatora 'LUKoil Baltija R' daļu iegādē un Igaunijas riska kapitāla uzņēmumam 'Koha Capital Oü' par investīcijām Latvijas start-up uzņēmumā 'Giraffe360'.

“2016. gads privātā un riska kapitāla nozarē bijis produktīvs - LVCA biedri veikuši vairāk nekā 50 investīcijas, sniedzot vairāk nekā 15 miljonu eiro lielu finansiālo atbalstu dažādu nozaru uzņēmumiem. Vēlos uzsvērt, ka investīciju nozarē svarīga loma ir arī citu tirgus profesionālo dalībnieku  - juristu un finanšu speciālistu - ieguldījumam. Tas ir kopdarbs, kā rezultātā Latvijas investīciju vide aug un attīstās. Visi “Gada investors ’16” juridisko personu sektora apbalvojumu ieguvēji ir mūsu industrijas vizionāri, kuru darba rezultātu un ieguldījumu varam novērtēt ar augstākās kvalitātes zīmi,“ stāsta Edgars Pīgoznis, LVCA valdes priekšsēdētājs.

“Gada investors ’16” privāto personu sektora laureāti:

  • Balvu “Gada investors” saņēmis Anatolijs Prohorovs par investīciju mūzikas un skaņas tehnoloģiju uzņēmumā 'Sonarworks'.
  • Balvu par investīciju ar lielāko atdevi “Gada ienesīgākā investīcija” saņēmis Jevgēnijs Roščins par ieguldījumu projektā 'Tooth Fairy’s Tools', kas izstrādā inovatīvus risinājumus darbam zobārstniecības jomā.
  • “Gada videi draudzīgākā investīcija” balvu saņēmis Ģirts Cēlājs par investīciju elektro kartingu ražošanas un kartadromu attīstības projektā 'Blue Shock Race'.
  • “Gada nozares atbalstītājs” balvu saņēmusi Rīgas Tehniskā universitāte par atbalstu jaunuzņēmumu vadības izglītošanā un prototipu izgatavošanā, izgudrojumu komercializācijas veicināšanā.

Juris Birznieks, LatBAN valdes loceklis: “Ir būtiski apzināties, ka investīciju saņemšana ir tikai pirmais solis ceļā uz projekta attīstību un iespēju biznesam kļūt par tā saucamo veiksmes stāstu. Mēs turpinām tradīciju godināt Latvijas privātos investorus, biznesa eņģeļus, kuri ir uzņēmušies risku un ieguldījuši savus līdzekļus, jo ir novērtējuši biznesa attīstības potenciālu. Tas ir veids, kā varam celt investīciju nozares kvalitātes līmeni un attīstīt Eiropas un arī pasaules mērogā konkurētspējīgus biznesa projektus.”

Ar visiem “Gada investors ’16” balvas pretendentiem privāto un juridisko personu sektoros iespējams iepazīties interneta vietnē.

Balvas “Gada investors” tradīcija uzsākta 2015. gadā, sadarbojoties Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijai (LVCA) un privāto investoru biedrībai 'Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls' (LatBAN). LVCA un LatBAN kopīgi īstenotās iniciatīvas mērķis ir veicināt investīciju nozares attīstību Latvijā, paplašinot investoru tīklu.

Apzinot un popularizējot gada veiksmīgākās investīcijas, organizatori vēlas vērst uzmanību uz Latvijā vēl jaunās nozares izšķirošo nozīmi perspektīvo projektu atbalstīšanā.

Iezīmes

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...