Atvērta pieteikšanās LatBAN oktobra investīciju sesijai

Submitted by LatBAN on Wed, 09/29/2021 - 22:09

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai, kas norisināsies klātienē 15. oktobrī, pl. 18.00, Riga Business School telpās. Dalībai investīciju sesijā tiks atlasīti konkrētā mēneša perspektīvākie jaunuzņēmumi. Aicināti pieteikties arī ārzemju startapi no Lietuvas, Igaunijas un citurienes.

Lai pieteiktos, jāaizpilda pieteikuma anketa “Dealum” platformā ŠEIT. Pēc pieteikuma aizpildīšanas ar pretendentiem sazināsies LatBAN pārstāvis, lai vienotos par nākamajiem soļiem. Piedaloties investīciju sesijā jāievēro valstī noteiktās epidemiloģiskās prasības.

Plānojās, ka investīciju piču tiešraidē skatīsies arī Igaunijas un Lietuvas biznesa eņģeļi.

Katru mēnesi LatBAN organizē slēgtas investīciju sesijas, vienkopus pulcējot jaunus, daudzsološus uzņēmējus un biznesa eņģeļus. Pirms katras sesijas tiek atlasīti un izvērtēti visi pieteiktie projekti, bet uz piču tiek aicināti 5 vai 6 spēcīgākie kandidāti. Ja spēcīgie kandidāti ir vairāk, var tikt palielināts prezentējošo startapu skaits vai tie tiks aicināti piedalīties nākamajā sesijā.

Investīciju sesijas plāns

Startapam tiek dotas 5 minūtes, lai noprezentētu savu jaunuzņēmuma ideju un 5 minūtes - jautājumiem un atbildēm. Pēc visām prezentācijām investori arī labprāt parunājas ar startapiem tuvāk, lai labāk iepazītus cilvēkus aiz idejām un uzdotu papildu jautājumus. Lēmums par tālākajām sarunām tiek informēts vēlāk, kad investoriem ir bijis laiks apdomāt prezentētās idejas. Visiem startapiem tiek iedoti padomi un atgriezeniskā saite, kam visvairāk vērts pievērst uzmanību tālākajā attīstībā.

Par septembra investīciju sesiju

Septembrī Startup Day 2021 ietvaros Tech Hub telpās savas dauzsološās idejas prezentēja 5 projekti:

  • Edy365 - vairāk nekā praktikantu darba kontroles platforma, tā ir vieta, kur uzņēmēji satiek savus nākamos darbiniekus, bet studenti atrod savas nākamās darba vietas. Ar eDY365.com darba devējs var atrast labākos no labākajiem praktikantiem un saņemt arī finansējumu.
  • SpirulinaNord - RTU zinātnieku komandas risinājums svaiga un ilgtspējīga spirulina audzēšanai. No tā ražo svaigu un veselīgu spirulina dzērienu un nākotnē ir iespēja ražot arī citus produktus. Spirulīna (aļģes veids) ir augsti vērtēts uztura bagātinātājs, ko nereti lieto arī veģetārieši, lai saņemtu pilnvērtīgu elementu bāzi līdz ar savu uzturu.
  • NO-CV - inovatīva aplikācija darba devējiem un darba meklētājiem, kas ir domāta blue collar darbiniekiem - strādā celtniecībā, rūpniecībā, pārtikas ražošanā u.c. Aplikācija atvieglo ideālo dabinieku atrašanu ar īpašu atlases algoritmu un kalpo kā palīgrīks cilvēkresursu nodaļām, tā kā uz vienu pozīciju tās var saņemt no 100 - 400 pieteikumiem.
  • TerraWaste - tehnoloģija, kas palīdzēs pārstrādāt citādāk nepārstrādājamus atkritumus (plastmasas, organiskie atkritumi u.c) izmantojot hidrotermiskos sašķidrināšanas procesus (hydrothermal liquefaction). 
  • Vecticum - rīks, kas biznesiem palīdz ietaupīt laiku uz ikdienišķiem procesiem, sākot ar cilvēkvadību, beidzot ar palīdzību finanšu plūsmas administrēšanu. Galvenais ieguvums ir procesu optimizācija un mākoņpakalpojumu nodrošinājums.  

Šobrīd investori turpina sarunas ar lietuviešu startapu NO-CV, kuru LatBAN biedri uzskata par ļoti perspektīvu. Janvārī tanī jau investēja Līga Lemberga un līdz šim uzņēmumā ir investējis arī Lietuvas akselerators B2B startapiem - 70V (70 Ventures). Startupu 2020.gada novembrī radīja Gediminas Vilčiauskas un tam ir jau 30+ tūkstoši lietotāji Lietuvā.

Investori novēl pārējiem prezentējušiem uzņēmējiem nepadoties un turpināt darbu pie to attīstības un atgriezties pie sarunām vēlāk, kad ir sasniegti jauni attīstības posmi.

LatBAN activities

Application for the investment session is open until October 10. The pitches will take place in...
Business Angel Camp is an annual EstBAN event for business angels, partners, VCs and other startup...
Date: 10. June Time: 16:00 Submission Deadline: till 28. of May After receiving initial business...
Date: 22. April Time: 16:00 Submission Deadline: till 4. of April After receiving initial business...
Date: 25. March Time: 16:00 Submission Deadline: till 7. of March After receiving initial business...
February Investment Session! Date: 25. February Time: 17:00 Submission Deadline: till 5. of February...
First Investment session of 2021! Date: 28. January Time: 16:00 Submission Deadline: till 12. of...
In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...

Ecosystem news

Latvian financial service company AS DelfinGroup launches initial public offering (IPO) on Nasdaq...
The leading Baltic startup and technology event TechChill has announced its annual pitch competition...
Following a legislative change to the country’s stock option policy, Latvia is now ranked as the...
Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...