Līdz 5. februārim var pieteikties LatBAN investīciju sesijai

Submitted by LatBAN on Fri, 02/05/2021 - 11:34

Ideju autori līdz 5. februārim var pieteikties Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN februāra investīciju sesijai, kas tiešsaistē norisināsies 25. februārī. Dalībai tajā tiks atlasītas perspektīvākās biznesa idejas no jaunuzņēmumiem, kuri būs pieteikušies.

Lai pieteiktos Investīciju sesijai, nepieciešams aizpildīt pieteikšanās anketu “Startupincluder” platformā. Investīciju sesija norisinās ar Ekonomikas ministrijas atbalstu.

Biedrības Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls izpilddirektore Aiga Kalbjonoka iepriekš skaidrojusi, ka biznesa eņģelis ir investors, kurš, attīstot savu biznesu, ir nopelnījis un ir gatavs ieguldīt un palīdzēt attīstīt jaunus un perspektīvus uzņēmumus. Papildu finansiālajam atbalstam investors dalās ar savu pieredzi, kontaktiem. “Biznesa eņģeļa investīcijas ir riska kapitāla ieguldījums, kas tiek veikts bez privātajām garantijām. Veicot investīciju, eņģelis darīs visu, lai jaunuzņēmumam palīdzētu novērst iespējamos riskus un saskatītu iespējas, kuras ātrāk un veiksmīgāk aizvestu līdz ievērojamiem biznesa rezultātiem,” viņa teic.

Vajadzīga rūpīga sagatavošanās

Investīciju sesijas organizatori skaidro, ka biznesa eņģeļi investē savus personīgos līdzekļus, tāpēc tie rūpīgi izpēta katra iesniegtā projekta potenciālu. Jaunuzņēmumiem tiek ieteikts pārdomāt būtiskākos projekta aspektus:

  • Produkts. Pirmais, kas tiek vērtēts, ir problēma un tās risinājums jeb produkts vai pakalpojums, ko piedāvā jaunuzņēmums. Organizatori iesaka ļoti konkrēti un pamatoti izklāstītu šo sadaļu.
  • Komanda. Potenciālajam investoram ir svarīgi, cik liela ir komanda un kādi ir katra dalībnieka sasniegumi vai pieredze biznesā. Iespējams, ka projekta ideja ir ļoti laba, taču, ja investors nebūs pārliecināts, ka komanda spēs to īstenot, projekts netiks izskatīts investēšanai.
  • Iespējas vietējā un starptautiskā tirgū. Ja prece vai pakalpojums spēs konkurēt starptautiskā tirgū, investora acīs tas ir pluss. Lai to pierādītu, nepieciešams veikt tirgus izpēti par konkurentiem, klientiem, tirgus apjomu. Šīs detaļas ir svarīgi labi pārzināt, lai investors sajustu, ka uzņēmējs pārzina konkrēto jomu.
  • Gūtie sasniegumi. Projekta pieteikumā jānorāda, ja jaunuzņēmumam ir iepriekšēji sasniegumi akselerācijas programmās un inkubatoros, kā arī tad, ja iepriekš ir saņemtas investīcijas no fondiem vai biznesa eņģeļiem.
  • Stratēģija. Komandai ir rūpīgi jānodefinē, kādi ir tās plāni tuvākajiem trim līdz pieciem gadiem, kāda ir tirgus stratēģija un plānotais attīstības temps.
  • Piedāvājums investoram. Kāds ir uzņēmuma piedāvājums investoram, saņemot investīcijas? Katram investoram ir savas vēlmes un, ja tas būs ieinteresēts projektā, ir jābūt gatavam pielāgot piedāvājumu, lai tas būtu pieņemams abām pusēm.

Kopš 2014. gada

Biedrība Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls dibināta 2014. gadā. Tās mērķis ir paplašināt un attīstīt investoru tīklu Latvijā un atbalstīt jaunus un perspektīvus projektus. Šī iemesla dēļ LatBAN organizē Investīciju sesijas, kurās satiekas investori un jaunie uzņēmēji. Kopš organizācijas dibināšanas biznesa eņģeļi ir vadījuši 70 investīciju sesijas, kurās piedalījušies 400 jaunuzņēmumi, bet kopumā izskatīti un konsultēti vairāk nekā 700 projektu autori.

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla privātie investori šo gadu laikā ir ieguldījuši finansējumu tādos jaunuzņēmumos kā “Sonarworks”, “Coffee Pixels”, “Muesli Graci”, “Aerones”, “Nordigen”, “Vivid Tech”, “WeedBot” u.c.

Pārpublicēts no: labsoflatvia.com

LatBAN activities

Application for the investment session is open until October 10. The pitches will take place in...
Business Angel Camp is an annual EstBAN event for business angels, partners, VCs and other startup...
Date: 10. June Time: 16:00 Submission Deadline: till 28. of May After receiving initial business...
Date: 22. April Time: 16:00 Submission Deadline: till 4. of April After receiving initial business...
Date: 25. March Time: 16:00 Submission Deadline: till 7. of March After receiving initial business...
February Investment Session! Date: 25. February Time: 17:00 Submission Deadline: till 5. of February...
First Investment session of 2021! Date: 28. January Time: 16:00 Submission Deadline: till 12. of...
In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...

Ecosystem news

Latvian financial service company AS DelfinGroup launches initial public offering (IPO) on Nasdaq...
The leading Baltic startup and technology event TechChill has announced its annual pitch competition...
Following a legislative change to the country’s stock option policy, Latvia is now ranked as the...
Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...