Norisinājās biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” 2021.gada pirmā Investīciju sesija

Submitted by LatBAN on Fri, 01/29/2021 - 16:36

Vakar, 28. janvārī, norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā pirmā 2021. gada Investīciju sesiju, kuras laikā attālinātā formātā tikās biedrības biedri-biznesa eņģeļi ar sešiem jaunuzņēmumiem, kuriem bija iespēja prezentēt savus projektus, lai pretendētu uz investīcijām. 

Biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” Valdes loceklis Juris Birznieks stāsta: “Apkopojot 2020.gadā veiktās investīcijas, kuras veikuši LatBAN biedri, radās patīkams pārsteigums, jo investori, neraugoties uz ekonomisko krīzi visā pasaulē, bija diezgan aktīvi. Pasākumā Gada investors, kurš norisināsies 11.februārī tiešsaistē, varēs vairāk uzzināt par veiktajām investīcijām un turpmākajiem investoru plāniem, bet ar gandarījumu var teikt, ka pesimismam investīciju jomā jaunuzņēmumos nav pamata." 

Sākoties jaunam gadam, bija jūtama aktivitāte no projektu puses. Tika iesūtīti vairāk kā 15 pieteikumi un tika atlasīti investīciju sarunām gatavākie 6 jaunuzņēmumi,  kas prezentēja savas idejas investoriem. Jaunuzņēmumi, kas netika izvirzīti uz janvāra Investīciju sesiju, ir iespēja veikt nepieciešamos uzlabojumus savā projektā un atkārtoti iesniegt pieteikumu uz februāra investīciju sesiju. 

Šajā Investīciju sesijā vislielāko interesi radīja projekts “Catalyco” - uzlabota cinka oksīda ražotājs gumijas un ķīmijas rūpniecībai. “Catalyco” produkti ļauj uzlabot gumijas un absorbentu un katalizatoru ražotāju starpību un ietekmi uz vidi. Ar videi draudzīgo tehnoloģiju “Catalyco” spēj ražot īpaši lielu cinka oksīda virsmas laukumu ar unikālu struktūru un ievērojami samazinātu piemaisījumu daudzumu. “Catalyco” priekšrocība ir īpaši liela virsmas platība, kas ļauj samazināt cinka oksīda patēriņu, līdz ar to arī izmaksas un spēju uzlabot ietekmi uz vidi. 

Interesi radīja arī projekts “Zeltini”, ar kuriem investori izmantoja iespēju turpināt atsevišķas sarunas pēc sesijas. “Zeltini” četru cilvēku komandā ražo unikālu produktu Z-Triton - nakstmājas, laivas un trīsriteņa apvienojums vienā pārvietošanās veidā. Par saviem klientiem viņi sauc piedzīvojumu meklētājus, ceļotājus, riteņbraucējus, laivotājus vai kempingu entuziastus. Produktam dažu mēnešu laikā jau ir 98 iepriekšēji pasūtījumi. Komanda būs gatava sagatavot prototipu 2021. gada sākumā un sākt ražot pirmās vienības, lai 2021. gada vasarā varētu ienākt nomas un individuālās pārdošanas tirgū. Līdz šim projekts ir ieguvis EUR 75 000 lielu finansējumu, taču, lai sasniegtu iecerēto tam nepieciešami vēl EUR  45 000. 

Katrs projekta vadītājs savu projektu prezentēja 3 minūtes, kam sekoja 5 minūšu jautājumu daļa no investoru puses. Pēc prezentāciju un jautājumu sadaļas, pielāgojoties neklātienes formātam, investoriem tika dota iespēja tikties atsevišķos virtuālajos zvanos, lai uzdotu papildus jautājumu un apspriestu potenciālo sadarbību.  

Jauno projektu vadītāji aicināti pieteikties uz februāra Investīciju sesiju līdz 5. februārim, plkst. 23.59. Mājas lapā www.latban.lv ir atrodama pieteikuma anketa.  

Janvāra Investīciju sesija norisinās pateicoties Ekonomikas  Ministrijas sniegtajam atbalstam.  

Biedrība Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls dibināta 2014. gada aprīlī. Tās mērķis ir paplašināt un attīstīt investoru tīklu Latvijā un atbalstīt jaunus un perspektīvus projektus. Šī iemesla dēļ LatBAN organizē Investīciju sesijas, kurās satiekas investori un jaunie uzņēmēji. Kopš LatBAN dibināšanas biznesa eņģeļi vadījuši 70 Investīciju sesijas, kurās piedalījušies 400 jaunuzņēmumi, bet kopumā izskatīti un konsultēti vairāk nekā 700 projektu autori. 

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla privātie investori šo gadu laikā ir ieguldījuši 11 miljonus eiro sava privātā finansējuma dažādos jaunuzņēmumos kā piemēram, “Sonarworks“, “Coffee Pixels“, “Muesli Graci“, “Aerones“, “Nordigen“, “Vivid Tech“ u.c. 

LatBAN activities

Application for the investment session is open until October 10. The pitches will take place in...
Business Angel Camp is an annual EstBAN event for business angels, partners, VCs and other startup...
Date: 10. June Time: 16:00 Submission Deadline: till 28. of May After receiving initial business...
Date: 22. April Time: 16:00 Submission Deadline: till 4. of April After receiving initial business...
Date: 25. March Time: 16:00 Submission Deadline: till 7. of March After receiving initial business...
February Investment Session! Date: 25. February Time: 17:00 Submission Deadline: till 5. of February...
First Investment session of 2021! Date: 28. January Time: 16:00 Submission Deadline: till 12. of...
In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...

Ecosystem news

Latvian financial service company AS DelfinGroup launches initial public offering (IPO) on Nasdaq...
The leading Baltic startup and technology event TechChill has announced its annual pitch competition...
Following a legislative change to the country’s stock option policy, Latvia is now ranked as the...
Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...