Fifty Founders Battle šogad triumfē Latvijas Longenesis

Submitted by LatBAN on Mon, 05/24/2021 - 17:40

Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē Latvijas jaunuzņēmums “Longenesis”, iegūstot galveno balvu – 10 tūkstošu eiro naudas prēmiju. Savukārt “Gelatex” un “VReach” ieguva 250 tūkstošu eiro finansējumu no Baltijas biznesa eņģeļu sindikāta.

Longenesis ir Latvijā un Honkongā bāzēts digitālās veselības jaunuzņēmums, kas piedāvā platformu biomedicīnas organizācijām ar mērķi paātrināt klīnisko pētījumu norises gaitu. Tas tiek darīts, nodrošinot tiešu saziņu ar biomedicīnas pētnieciskajām organizācijām drošai datu apstrādei un izmantošanai pētniecības nolūkos. “Longenesis” sniedz iespēju ārstiem un zinātniekiem sadarbībā ar pacientu organizācijām skaļāk pieteikt sevi plašākai auditorijai, kā arī atrast sadarbības partnerus un pētījuma finansiālos atbalstītājus, lai apgūtu jaunas ārstēšanas metodes cīņā ar slimībām.

“Mēs izvērtējām gan uzņēmumu unikalitāti un ilgtermiņa ietekmi uz ikdienas procesiem, gan arī to pievienoto vērtību no patērētāju un citu ieinteresēto personu puses. Skatoties pēc visiem šiem parametriem, “Longenesis” pelnīti kļuva par “Fifty Founder Battle” uzvarētāju, taču arī pārējie četri jaunuzņēmumi apliecināja spēcīgu konkurenci ar globālo potenciālu,” teic žūrijas pārstāve, “Karma Ventures” direktore Marili Merendi.

Šogad uz dalību “Fifty Founders Battle” sacensībās pretendēja rekordliels dalībnieku skaits ar vairāk nekā 200 pieteikumiem no Baltijas, Skandināvijas, Centrāleiropas un pat Austrālijas. Savu biznesa ideju uz “TechChill” virtuālās skatuves vairāk nekā 200 investoriem un 1700 pasākuma skatītājiem prezentēja 50 daudzsološākie. Īpašs uzsvars šogad tika likts uz finanšu tehnoloģiju, biznesa risinājumu, mākslīgā intelekta, robotikas, kā arī ilgtspējas nozarēm, to inovācijām un risinājumiem.

Pieci finālisti

“Fifty Founders Battle” sacensību finālā sacentās pieci spēcīgākie jaunuzņēmumu nozares spēlētāji – “Gelatex” (Igaunija), AVA (Austrālija), “Cellbox Labs” (Latvija), “Longenesis” (Latvija/Honkonga) un “Algomo” (Apvienotā Karaliste).

Papildu galvenajai naudas prēmijai pirmo reizi “TechChill” vēsturē 250 tūkstošu eiro vērtu balvu diviem sacensību dalībniekiem piešķīra arī Baltijas biznesa eņģeļu sindikāts. Tajā apvienojušies investori trīs Baltijas valstu biznesa eņģeļu tīkli LatBAN, EstBAN, LitBAN, kā arī “Cocoon Ventures”. Šo balvu savā starpā dala “Gelatex”, kas ražo ilgtspējīgu želatīnu, izmantojot nanodaļiņu tehnoloģiju, un “VReach”, kas piedāvā ir virtuālās realitātes tehnoloģijās balstītus rehabilitācijas risinājumus.

“Algomo” (Lielbritānija), Typbot (Latvija) un “Fintelligence (Latvija) no “Amazon Web Services” saņēma AWS kredītus 5000 dolāru vērtībā. Savukārt “Gelatex” saņēma arī 3000 eiro lielu budžetu “Facebook” un “LinkedIn” reklāmas izvietošanai no pasākuma partneriem “Httpool”, kā arī Draper Universitātes balvu – pilnu stipendiju 2021. gada vasaras mācību programmai.

Sacensību žūrijā bija “Change Ventures” partneris Andris K. Bērziņš, “Practica Capital” investīciju vadītājs Arvydas Blože, “Karma Ventures” direktore Marili Merendi, “Inventure partneris” Tuomas Kosonen un Draper Universitātes programmas vadītājs Suffiyan Malik.

Jubilejas gads

Šogad TechChill pasākumu sērija norisinājās jau desmito gadu pēc kārtas, iezīmējot pilnu dekādi vietējās jaunuzņēmumu nozares attīstībā. “TechChill 2021” programma tika pielāgota tiešsaistes formātam un sadalīta divu nedēļu garumā no 7. līdz 21. maijam ar vairāk nekā piecpadsmit dažādiem satelītpasākumiem un centrālo konferences programmu 20. un 21. maijā. Pasākums pulcēja vairāk nekā 1700 apmeklētājus no 29 pasaules valstīm un apvienoja 178 nozares ekspertus un vairāk nekā 600 dažādas organizācijas, tostarp jaunuzņēmumus, riska kapitāla fondus, lielos uzņēmumus un universitātes.

Šoreiz kā pasākumu sērijas centrālās tēmas bija ilgtspējas inovācijas, profesionālās izaugsmes veicināšana, digitālā transformācija, kā arī Baltijas valstu loma globālās tehnoloģiju nozares attīstībā.

Nākamgad “TechChill” norise paredzēta līdz šim ierastajā klātienes formātā no 17. līdz 18. februārim.

Pārpublicēts no: labsoflatvia.com

LatBAN activities

Application for the investment session is open until October 10. The pitches will take place in...
Business Angel Camp is an annual EstBAN event for business angels, partners, VCs and other startup...
Date: 10. June Time: 16:00 Submission Deadline: till 28. of May After receiving initial business...
Date: 22. April Time: 16:00 Submission Deadline: till 4. of April After receiving initial business...
Date: 25. March Time: 16:00 Submission Deadline: till 7. of March After receiving initial business...
February Investment Session! Date: 25. February Time: 17:00 Submission Deadline: till 5. of February...
First Investment session of 2021! Date: 28. January Time: 16:00 Submission Deadline: till 12. of...
In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...

Ecosystem news

Latvian financial service company AS DelfinGroup launches initial public offering (IPO) on Nasdaq...
The leading Baltic startup and technology event TechChill has announced its annual pitch competition...
Following a legislative change to the country’s stock option policy, Latvia is now ranked as the...
Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...