Norisinājās biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” Aprīļa Investīciju sesija

Submitted by LatBAN on Mon, 04/26/2021 - 14:43

22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras laikā attālinātā formātā tikās biedrības biedri - biznesa eņģeļi ar pieciem jaunuzņēmumiem, kuriem bija iespēja prezentēt savus projektus, lai pretendētu uz investīcijām.

Katru mēnesi Biedrība “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizē slēgtas Investīciju sesijas, vienkopus pulcējot jaunus, daudzsološus uzņēmējus un biznesa eņģeļus jeb privātos investorus. Pirms katras sesijas notiek atlases posms, kura laikā tiek atlasīti un izvērtēti visi pieteikie projekti un labākie projektu vadītāji tiek aicināti uz tikšanos ar investoriem.

Uz aprīļa Investīciju sesiju tika iesūtīti vairāk kā 14 pieteikumi, taču uz investīciju sarunām tika izvirzīti tikai 5 jaunuzņēmumi, kas pēc izvērtēšanas atzīti par perspektīvākajiem no visiem iesniegtajiem. Jaunuzņēmumiem, kas netika izvirzīti uz aprīļa sesiju, ir iespēja veikt nepieciešamos uzlabojumus savā projektā un atkārtoti iesniegt pieteikumu uz jūnija sesiju.

Biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” investīciju sesijas organizatori atzīst: “Uz šo investīciju sesiju tika saņemti vairāki ārvalstu projektu pieteikumi, un līdz investīciju sesijai nokļuva divi no tiem, abiem pārstāvot Igauniju. Īpašu uzmanību šajā sesijā izpelnījušies projekti “HYREVISION” un “Vocal Image”. Investoru interese par projektiem var palielināties, kad prezentācijas video ierakstu noskatīsies arī tie investori, kuriem nebija iespējas būt klāt sesijā.”

Šajā Investīciju sesijā piedalījās sekojošie projekti:

“Intentio Education”, kas veido VR video spēli, kurā iespējams iemācīties vairāk par dažādiem dzīvniekiem, apceļojot pasauli no mājām. Pašlaik jaunuzņēmums ir izveidojis demo versiju un tuvākajā laikā plāno uzlabot spēles kvalitāti, lai varētu to palaist tirgū par plānoto cenu.

“Smart Gem” ir izveidojuši drošības sistēmu rotaslietu un rokas pulksteņu veikaliem. Jaunuzņēmums piedāvā produktu, kas veikaliem ļaus sekot līdzi vai prece netiek nozagta, vieglāk pārbaudīt inventāru un uzlabot preces prezentēšanu klientiem.

Igauņu jaunuzņēmums “LEGID” piedāvās iespēju cilvēkiem dažādās valstīs izmantot vietējo juristu pakalpojumus. Gadījumā ja cilvēks atrodas citā valstī, nezinot tās valodu, un ir nepieciešami juristu pakalpojumi, telefona aplikācija palīdzēs tik šim šķērslim pāri. Vien ar pieciem klikšķiem programmas izmantotājs spēs iesniegt pieprasījumu pēc palīdzības kādam no vietējiem juristiem.

Otrs Igauņu jaunuzņēmums “Vocal Image” platformā sniedz klientiem apmācību savas dikcijas uzlabošanai, artikulācijai, lai rezultātā iegūtu pārliecinošu balsi ar AI/ML lietojumprogrammu. Produktam jau ir vairāk kā 200 maksājošu klientu un to var izmantot jebkurš cilvēks, kas vēlas uzlabot savas runas prasmes.

Plašas diskusijas tika veicinātas pēc projekta “HYREVISION” prezentācijas - kameru optiskā sistēma, kas nodrošina unikālu redzamību lielos attālumos un sliktos redzes apstākļos. Produkts pašlaik tiek testēts un ir tuvu pārdošanas fāzei, kas tiek plānota šī gada beigās.

Katrs projekta vadītājs savu projektu prezentēja 3 minūtes, kam sekoja 5 minūšu jautājumu daļa no investoru puses. Pēc prezentāciju un jautājumu sadaļas, pielāgojoties neklātienes formātam, sesija noslēdzās ar investoru diskusijām un pēc tam katram tika dota iespēja tikties atsevišķos virtuālajos zvanos, lai uzdotu papildus jautājumu un apspriestu potenciālo sadarbību ar atsevišķiem projektiem.

Jauno projektu vadītāji aicināti pieteikties uz jūnija Investīciju sesiju līdz 3.jūnijam, plkst. 23.59. Mājas lapā www.latban.lv ir atrodama pieteikuma anketa.

Aprīļa Investīciju sesija norisinās pateicoties Ekonomikas  Ministrijas sniegtajam atbalstam.

Biedrība Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls dibināta 2014. gada aprīlī. Tās mērķis ir paplašināt un attīstīt investoru tīklu Latvijā un atbalstīt jaunus un perspektīvus projektus. Šī iemesla dēļ LatBAN organizē Investīciju sesijas, kurās satiekas investori un jaunie uzņēmēji. Kopš LatBAN dibināšanas biznesa eņģeļi vadījuši 70 Investīciju sesijas, kurās piedalījušies 400 jaunuzņēmumi, bet kopumā izskatīti un konsultēti vairāk nekā 700 projektu autori.

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla privātie investori šo gadu laikā ir ieguldījuši 11 miljonus eiro sava privātā finansējuma dažādos jaunuzņēmumos kā piemēram, Sonarworks“, “Coffee Pixels“, “Muesli Graci“, “Aerones“, “Nordigen“, “Vivid Tech“ u.c.

LatBAN activities

Application for the investment session is open until October 10. The pitches will take place in...
Business Angel Camp is an annual EstBAN event for business angels, partners, VCs and other startup...
Date: 10. June Time: 16:00 Submission Deadline: till 28. of May After receiving initial business...
Date: 22. April Time: 16:00 Submission Deadline: till 4. of April After receiving initial business...
Date: 25. March Time: 16:00 Submission Deadline: till 7. of March After receiving initial business...
February Investment Session! Date: 25. February Time: 17:00 Submission Deadline: till 5. of February...
First Investment session of 2021! Date: 28. January Time: 16:00 Submission Deadline: till 12. of...
In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...

Ecosystem news

Latvian financial service company AS DelfinGroup launches initial public offering (IPO) on Nasdaq...
The leading Baltic startup and technology event TechChill has announced its annual pitch competition...
Following a legislative change to the country’s stock option policy, Latvia is now ranked as the...
Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...