Svinīgā ceremonijā apbalvoti 2016. gada sekmīgākie Latvijas investori

Submitted by latban.aivis.pavlovs on Sat, 01/28/2017 - 19:28

Ceturtdien, 26. janvārī, ceremonijā “Gada investors ’16” apbalvoti pagājušā gada sekmīgākie investori par ieguldījumu nozares veicināšanā Latvijā. Apbalvojumu “Gada investīcija” juridisko personu sektorā saņēmis fondu vadības uzņēmums 'ZGI Capital' par investīciju mobilo maksājumu pakalpojumu uzņēmumā 'Mobilly'. Privāto personu investoru sektorā par gada investīciju noteikts Anatolija Prohorova ieguldījums mūzikas un skaņas tehnoloģiju uzņēmumā 'Sonarworks'. Prohorovs saņēmis arī apbalvojumu “Gada nozares atbalstītājs” juridisko personu sektorā.

“Gada investors” balvu jau otro gadu pēc kārtas rīko Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija (LVCA) un privāto investoru biedrība 'Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls' (LatBAN). Šogad apbalvojumi privāto un juridisko personu sektoru investoriem piešķirti astoņās nominācijās.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, uzrunājot “Gada investors ’16” laureātus un investīciju nozares profesionāļus, uzsver: “Šodien mēs godinām projektus ar augstāko iespējamo pievienoto vērtību. Bez gudrā jeb riska kapitāla nav iedomājama moderna un inovatīva ekonomika. Savukārt bez biznesa eņģeļu investīcijām nav iedomājama veselīga inovāciju ekosistēmas attīstība. Riska kapitāls jeb gudrā nauda ir iespēja uzņēmējiem ne tikai saņemt papildu investīcijas, bet arī pieredzes bagātu ekspertu padomus savu ideju īstenošanai. Savukārt biznesa eņģeļi ir kā jauna pavasara vēstneši. Biznesa eņģeļu intuīcija, zināšanas un drosme kāpina valsts eksporta potenciālu, kas ir drošākais valsts tautsaimniecības ceļš augšup.

“Gada investors ’16” juridisko personu sektora laureāti:

  • Balvu “Gada investīcija” saņēmis fondu vadības uzņēmums 'ZGI Capital' par investīciju mobilo maksājumu pakalpojumu uzņēmumā 'Mobilly'.
  • Balvu “Gada nozares atbalstītājs” par pozitīvās ietekmes apmēru nozarē saņēmis Dr.sc.administr. Anatolijs Prohorovs, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA asociētais profesors un 'Proks Capital' valdes priekšsēdētājs.
  • Apbalvojumu “Gada finanšu konsultants” saņēmusi auditorkompānija 'Ernst & Young Baltic' par konsultācijām investīciju fondam 'Marguerite' par 28,97 % AS 'Latvijas Gāze' akciju iegādi.
  • “Gada juridiskais konsultants” balvu saņēmis zvērinātu advokātu birojs 'COBALT' par konsultācijām investīciju fondam 'Marguerite' saistībā ar 28,97 % AS 'Latvijas Gāze' akciju iegādi, Austrijas riska kapitāla uzņēmumam 'AMIC Energy Management GmbH' 100 % degvielas uzpildes staciju operatora 'LUKoil Baltija R' daļu iegādē un Igaunijas riska kapitāla uzņēmumam 'Koha Capital Oü' par investīcijām Latvijas start-up uzņēmumā 'Giraffe360'.

“2016. gads privātā un riska kapitāla nozarē bijis produktīvs - LVCA biedri veikuši vairāk nekā 50 investīcijas, sniedzot vairāk nekā 15 miljonu eiro lielu finansiālo atbalstu dažādu nozaru uzņēmumiem. Vēlos uzsvērt, ka investīciju nozarē svarīga loma ir arī citu tirgus profesionālo dalībnieku  - juristu un finanšu speciālistu - ieguldījumam. Tas ir kopdarbs, kā rezultātā Latvijas investīciju vide aug un attīstās. Visi “Gada investors ’16” juridisko personu sektora apbalvojumu ieguvēji ir mūsu industrijas vizionāri, kuru darba rezultātu un ieguldījumu varam novērtēt ar augstākās kvalitātes zīmi,“ stāsta Edgars Pīgoznis, LVCA valdes priekšsēdētājs.

“Gada investors ’16” privāto personu sektora laureāti:

  • Balvu “Gada investors” saņēmis Anatolijs Prohorovs par investīciju mūzikas un skaņas tehnoloģiju uzņēmumā 'Sonarworks'.
  • Balvu par investīciju ar lielāko atdevi “Gada ienesīgākā investīcija” saņēmis Jevgēnijs Roščins par ieguldījumu projektā 'Tooth Fairy’s Tools', kas izstrādā inovatīvus risinājumus darbam zobārstniecības jomā.
  • “Gada videi draudzīgākā investīcija” balvu saņēmis Ģirts Cēlājs par investīciju elektro kartingu ražošanas un kartadromu attīstības projektā 'Blue Shock Race'.
  • “Gada nozares atbalstītājs” balvu saņēmusi Rīgas Tehniskā universitāte par atbalstu jaunuzņēmumu vadības izglītošanā un prototipu izgatavošanā, izgudrojumu komercializācijas veicināšanā.

Juris Birznieks, LatBAN valdes loceklis: “Ir būtiski apzināties, ka investīciju saņemšana ir tikai pirmais solis ceļā uz projekta attīstību un iespēju biznesam kļūt par tā saucamo veiksmes stāstu. Mēs turpinām tradīciju godināt Latvijas privātos investorus, biznesa eņģeļus, kuri ir uzņēmušies risku un ieguldījuši savus līdzekļus, jo ir novērtējuši biznesa attīstības potenciālu. Tas ir veids, kā varam celt investīciju nozares kvalitātes līmeni un attīstīt Eiropas un arī pasaules mērogā konkurētspējīgus biznesa projektus.”

Ar visiem “Gada investors ’16” balvas pretendentiem privāto un juridisko personu sektoros iespējams iepazīties interneta vietnē.

Balvas “Gada investors” tradīcija uzsākta 2015. gadā, sadarbojoties Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijai (LVCA) un privāto investoru biedrībai 'Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls' (LatBAN). LVCA un LatBAN kopīgi īstenotās iniciatīvas mērķis ir veicināt investīciju nozares attīstību Latvijā, paplašinot investoru tīklu.

Apzinot un popularizējot gada veiksmīgākās investīcijas, organizatori vēlas vērst uzmanību uz Latvijā vēl jaunās nozares izšķirošo nozīmi perspektīvo projektu atbalstīšanā.

LatBAN aktivitātes

Business Angel Camp is an annual EstBAN event for business angels, partners, VCs and other startup...
Date: 10. June Time: 16:00 Submission Deadline: till 28. of May After receiving initial business...
Date: 22. April Time: 16:00 Submission Deadline: till 4. of April After receiving initial business...
Date: 25. March Time: 16:00 Submission Deadline: till 7. of March After receiving initial business...
February Investment Session! Date: 25. February Time: 17:00 Submission Deadline: till 5. of February...
First Investment session of 2021! Date: 28. January Time: 16:00 Submission Deadline: till 12. of...
In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...
Mon 7th Oct 15:00 - 20:00 OP, Gebhardinaukio 1, Helsinki FiBAN Pitch Finland is the leading...

Nozares jaunumi

The leading Baltic startup and technology event TechChill has announced its annual pitch competition...
Following a legislative change to the country’s stock option policy, Latvia is now ranked as the...
Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...
We organize annual business conferences that inspire leaders towards better leadership. And we’ve...