LatBAN februāra Investīciju sesijā – rekordliela interese par projektiem

Submitted by latban.root on Mon, 02/29/2016 - 13:52

Katru mēnesi biedrība ‘Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls’ (LatBAN) organizē slēgtas Investīciju sesijas, kurās perspektīvākie uzņēmēji var prezentēt savus projektus biznesa eņģeļiem, lai saņemtu investīcijas. 25. februārī notikusī Investīciju sesija izraisīja rekordlielu investoru interesi.

Februāra Investīciju sesijā  savus projektus prezentēja sekojoši pretendenti:

‘Aerones’, kas izstrādā un pārdod lielas jaudas multi rotoru lidaparātus jeb dronus sportam, lauksaimniecībai un glābšanas darbiem. Par šo projektu ieinteresējušies astoņi potenciālie investori, augsti novērtējot biznesa līdera un komandas spēju sasniegt izvirzītos biznesa mērķu, kā arī investējamās summas atbilstību savām interesēm.

SIA ‘FishingQuotasTradeExchange’ jeb ‘FishQ’, kas radījuši pirmo, vienoto nozvejas kvotu tirgu Eiropā un FishQ web platformu darījumu veikšanai. Par šo projektu ieinteresējušies pieci investori, taču lai gan pagaidām nav līdz galam skaidrs biznesa potenciāls un atkarība no publiskās pārvaldības.

‘Soundigo’, kas ieviesuši jaunu premium mūzikas standartu, kas nodrošina autentisku klausīšanās pieredzi jebkurā skaņu ierīcē. Par šo projektu ieinteresējušies seši investori, taču tas vēl jāpilnveido. „Projektam nepieciešams līdz galam saprast produktu un ienākumu avotus tirgū,” komentējis viens no investoriem.

‘Notakey’, kas izstrādā lietotāju autorizācijas sistēmu bankām, lai ieviestu aizstājēju dārgajām un neparocīgajām internetbanku kodu kartēm. Par šo projektu ieinteresējušies deviņi investori.

‘BroCreation’, kas ražo unikālas, videi draudzīgas bungas un to aksesuārus ar inovatīviem risinājumiem (wood wibe technology). Par šo projektu ieinteresējušies divi investori, lai gan vairāki atzinuši, ka šādu ekoloģiski draudzīgu bungu ražošana ir pārāk specifiska biznesa niša.

‘PlayGineering’, kuru bizness ir balstīts uz unikālu tehnoloģiju un biznesa koncepta inovāciju profesionālajā sportā ar fokusu uz klienta vērtībām. Par šo projektu ieinteresējušies astoņi investori, īpaši uzsverot pakalpojuma atbilstību klientu vajadzībām un prasībām un spēju nodrošoināt mepieciešamos pārdošanas apjomus.

Pirms katras Investīciju sesijas notiek atlases posms, kura laikā eksperti atlasa un izvērtē visus pieteiktos projektus un seši labākie projektu vadītāji tiek aicināti uz tikšanos ar investoriem klātienē, kur dalībniekiem būs iespēja uzrunāt gandrīz 50 investorus.

Taču tieši februāra sesija izrādījusies īpaši veiksmīga. „Jāatzīst, ka šī ir pirmā Investīciju sesija, kurā ir tik liela interese no investoriem. Vienam no projektiem izdevās piesaistīt deviņu investoru interesi. Ieinteresēto investoru skaits varētu augt, jo pēc katras sesijas investori saņem video atskatu, lai arī tie biedri, kas nevarēja ierasties uz sesiju, sekotu līdzi un intereses gadījumā varētu uzsākt sarunas ar šiem projektiem. Šobrīd ceram uz veiksmīgām sarunām investoriem un projektiem,” komentē biedrības izpilddirektore Aiga Kalbjonoka.

Līdz šim biedrība ‘Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls’ ir saņēmusi aptuveni 350 projektu pieteikumus, Investīciju sesijās ir piedalījušies vairāk nekā 100 projekti, savukārt investīcijas saņēmuši 15 projekti dažādās nozarēs. Kopējais investīciju apjoms sastāda vairāk nekā vienu miljonu eiro.

Nākamā ‘LatBAN’ Investīciju sesija notiks 23. martā, bet projektus var iesniegt līdz 1. marta plkst. 23:59. Pieteikties marta investīciju sesijai var šeit!

LatBAN aktivitātes

In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...
Mon 7th Oct 15:00 - 20:00 OP, Gebhardinaukio 1, Helsinki FiBAN Pitch Finland is the leading...
Wed 16th Oct 10:00 - 16:00 FiBAN Academy is a training program, which gives you a deeper insight on...
In Startup Safari Riga LatBAN will give a lecture. Anyone who thinking of do LatBAN is the right...
20.-22. septembris This hackathon's goal is to generate innovative business ideas within 48 hours...
Thu 12th Sep 11:30 - 17:00 Class Room, Maria 01, Maria 01, Lapinlahdenkatu 16, 00100 Helsinki. map...
Welcome You to LatBAN Investing session in 30ty August , 4pm o' clock, in iNOVUSS festival...
Welcome You to LatBAN Investing session in 28th February , 17.00 o' clock, in SEB Inovation center...

Nozares jaunumi

Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...
We organize annual business conferences that inspire leaders towards better leadership. And we’ve...
RIGA COMM is an annual IT and business event for entrepreneurs of service and manufacturing fields...
Join us in Oslo on September 23-27, 2019 to network and highlight sustainable solutions. #oiw2019...