Perfume Vending – Latvijas inovācija pasaules tirgū

Submitted by latban.aivars.sablis on Fri, 12/04/2015 - 02:20

Ikdienā tirdzniecības aparātā mēs varam iemest monētu, lai iegādātos kafiju, tēju, sviestmaizi vai šokolādes tāfelīti. Latvijas uzņēmuma SIA Riemon (zīmols Perfume Vending) radītie aparāti piedāvā iepriekš nebijušu pakalpojumu- iesmaržoties ar smaržām.

2014. gada novembrī biedrībā „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” startēja Jevgenijs Roščins ar savu projektu „Smaržu izsmidzināšanas aparātu ražošanas izveide Latvijā un eksporta attīstība”, kuram izdevās piesaistīt 100 tūkstošu eiro privātās investīcijas jaunu aparātu prototipu izstrādei un dalībai starptautiskās izstādēs.

Smaržu izsmidzināšanas aparāti “Perfume Vending Machine” ir kompakti un izvietojami pie sienām tualešu priekštelpās kafejnīcās, tirdzniecības centros, sporta klubos, degvielas uzpildes stacijās, nakts klubos un jebkurā citā publiskā vietā, līdzīgi kā roku žāvēšanas automāts – tas sniedz klientiem higiēnas pakalpojumu. Tas, ka šis pakalpojums ir augsti pieprasīts, apliecina ārvalstu pieredze, kur izklaides vietu tualetēs jau ir pieejams šāds pakalpojums. Ir pierādīts, ka Perfume Vending aparāts ir nesamērojami efektīvāks, kvalitatīvāks un inovatīvāks risinājums, tas palīdz uzlabot klientu apmierinātību. Klientiem tiek piedāvāts izvēlēties starp piecām aparāta klāstā esošajām smaržām, pamatā šīs smaržas tiek izvēlētas no tā brīža populārāko un dārgāko zīmolu klāsta, iemetot aparātā monētu, nospiežot izvēlētā aromāta pogu- klients iesmaržojas.

Kopš investīciju piesaistes Latvijā ir uzņemti strauji apgriezieni projekta attīstībā. 2015.gada janvārī, Londonā, piedaloties izstādē EAG International Expo, kas ir viena no lielākajām Eiropā tirdzniecības un izklaides automātu izstādēm. Izstādē smaržu izsmidzināšanas automāts izraisīja lielu ažiotāžu, to augsti novērtēja gan kā papildus ienākuma gūšanas avotu, gan kā papildus pakalpojumu klientiem, kas tirgo jau gadsimtiem augsti pieprasītu produktu- smaržas.   Pēc Londonas izstādes sekoja izstāde VendExpo 2015 Maskavā, 2015.gada martā, kurā smaržu izsmidzināšanas aparāts bija uzmanības centrā, izraisīja milzīgu interesi, tika noslēgti sadarbības līgumi par apjomīgiem aparātu pasūtījumiem, šī pieredze deva Kompānijai skaidru redzējumu, ka galvenais noieta tirgus ir Krievijā.

Gadu pēc dalības biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” Investīciju sesijā uzņēmums noslēdza sadarbības līgumu ar nu jau esošo partneri, kas smaržu izsmidzināšanas aparātu ražošanas attīstībā investēja 0,5 miljonu eiro.  Krievijā tika nodibināts uzņēmums, kas ražos un pārdos Perfume Vending aparātus visā Eirāzijas ekonomiskā savienībā, kur smaržu aparātu potenciālais tirgus ir novērtēts viena miljarda eiro vērtībā. Krievijā kompānija iegulda vērienīgā un pārdomātā mārketinga kampaņā, izstrādājot zīmolu un brendu, kas kļūs atpazīstams visās aparātu tirdzniecības valstīs. Ir plānots arī nākotnē pārdod franšīzes un attīstīt aparātu tīklu pilsētās un reģionos.  Uzņēmuma nākotnes skatījumā ir Ķīnas tirgus, kurā attīstības un izaugsmes iespējas ir krietni lielākas.

LatBAN aktivitātes

SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel Ne...
Mon 7th Oct 15:00 - 20:00 OP, Gebhardinaukio 1, Helsinki FiBAN Pitch Finland is the leading regularl...
Wed 16th Oct 10:00 - 16:00 FiBAN Academy is a training program, which gives you a deeper insight on...
In Startup Safari Riga LatBAN will give a lecture. Anyone who thinking of do LatBAN is the right pla...
20.-22. septembris This hackathon's goal is to generate innovative business ideas within 48 hours an...
Thu 12th Sep 11:30 - 17:00 Class Room, Maria 01, Maria 01, Lapinlahdenkatu 16, 00100 Helsinki. map F...
Welcome You to LatBAN Investing session in 30ty August , 4pm o' clock, in iNOVUSS festival, Lucavsal...
Welcome You to LatBAN Investing session in 28th February , 17.00 o' clock, in SEB Inovation center,...
Welcome You to LatBAN Investing session in 31st January , 16.00 o' clock, in SEB Inovation center, V...
Welcome You to LatBAN Investing session in 18th December , 16.00 o' clock, in SEB Inovation center,...

Nozares jaunumi

We organize annual business conferences that inspire leaders towards better leadership. And we’ve be...
RIGA COMM is an annual IT and business event for entrepreneurs of service and manufacturing fields,...
Join us in Oslo on September 23-27, 2019 to network and highlight sustainable solutions. #oiw2019 Os...
It's been a year already which means that Startup SAFARI Riga is back! SuS isn’t your typical confer...
With the involvement of the Latvian start-up ecosystem, the database of Latvian start-ups has been u...