Privātā investora dalība projektā – īsākais ceļš uz peļņu

Pievienots latban.aivars.sablis Tre, 02/03/2016 - 13:55

Nu jau par tradīciju ir kļuvušas Biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” ikmēneša Investīciju sesijas, kas dod iespēju 6 biznesa projektiem prezentēt sevi Latvijas biznesa eņģeļiem jeb privātajiem investoriem. Ar pārliecību varam apgalvot, ka privātā investora dalība projektā ir īsākais ceļš uz peļņu. Taču, lai projekts nonāktu līdz sesijai, tam ir jāpiedalās pirmssesijas atlases posmā. Atlases posms ļauj ne tikai biedrībai, bet arī pašiem projektiem pārliecināties par to, vai tie tiešām ir gatavi tikties ar investoriem.

Ja tev ir vēlme, bet tomēr šaubies par to vai piedalīties, turpinājumā atsauksmes no projektiem, kuri ir pieredzējuši LatBAN atlases kārtu, dalībniekiem, kas ir startējuši Investīciju sesijās, kā arī projektu autoriem, kuri turpina strādāt, lai iegūtu iespēju tikties ar investoriem.

„LatBAN palīdzēja novērtēt projektu „Perfume Vending” no neitrāla skatupunkta, kā arī, balstoties uz sākotnējiem ieteikumiem, uzlabot projektu un galu galā iegūt nepieciešamās investīcijas 100 000 EUR apmērā, lai realizētu iecerēto. Jaunajiem projektiem iesaku nebaidīties un piedalīties, jo rezultātus var panākt tikai un vienīgi ar darbu. Sīkāk ar mūsu veiksmes stāstu variet iepazīties Forbes jaunākajā numurā.” Ar savu pieredzi dalās projekta „Perfum Vending” autors Jevgēnijs Roščins.

“LatBAN investīciju sesijas ir labs sagatavošanās posms, lai vēlreiz pārliecinātos, ka visi projekta stūri ir noslīpēti, koncepts ir skaidrs un kodolīgs, un ir gatavas atbildes uz visiem investoru jautājumiem, kas paaugstina katra projekta spēju konkurēt globālā mērogā un piesaistīt investīcijas ne tikai Latvijā,” stāsta projekta “Go VR” autore Gunita Kuļikovska.

„Biedrība “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” kompānijai STROPS Technologies deva iespēju tikties ar investoriem klātienē. LatBAN ekspertu ieteikumi palīdzēja precīzi identificēt kompānijas mērķus un nospraust nepieciešamās aktivitātes to sasniegšanai, lai projektu novestu līdz reālai peļņai. Nākotnē ceram turpināt sadarboties,” stāsta projekta autors Normunds Stepāns.

„Mums, FCI Dogs komandai, šī sesija bija ļoti noderīga. Pēc individuālajām sarunām pie ekspertiem diezgan ievērojami izmainījām vairākas lietas mūsu projektā. Bija ļoti vērtīgi ieteikumi. Arī saruna ar Juri Birznieku pēcāk bija ļoti lietderīga. Sapratām būtiskas lietas par biznesu, līdz kam pašiem būtu bijis grūtāk nonākt,” atzīst projekta autore Dita Lapsa.

„Manuprāt, LatBAN ir biedrība, kas palīdz dalībniekam ne tikai atrast jaunus un noderīgus kontaktus, bet arī liek sevi definēt kā uzņēmēju. Tas ir ļoti svarīgi, it īpaši, ja esi debitants šajā nozarē. Profesionāla un taisna attieksme, tie ir vārdi, kas raksturo LatBAN darbu. Nodibināti kontakti, daudz noderīgas informācijas, iedvesmojoša atmosfēra un azarts neapstāties – tā ir mana pieredze.” Edgars Viziņš, projekta BMelectric” autors.

„Projekta „Bali” komanda ieteiktu citiem riskēt, jo vienīgais risks ir čuksti aiz muguras. Par to, ka ideju nozags, izmantos, no tā nav jābaidās, tāpēc, ka neviens to īsti nesaprot un nevienam nav tādu kontaktu, kādi ir jūsu komandai. Sarunas ar LatBAN ekspertiem mums deva sapratni par to, ko vajadzētu uzlabot idejā, projektā. Pēc atlases posma eksperti uzraksta savu atzinumu par konkrētiem kritērijiem, pēc tam ir iespēja izlabot savas kļūdas un startēt atkārtoti, ko mēs arī darīsim. Pēc dalības LatBAN var būt divi ceļi. Vai tu sapratīsi, kas tava ideja nav laba, tā nestrādās, vai tu gribēsi un varēsi turpināt pie tās strādāt vēl cītīgāk, un otrais ceļš ir tas, kāpēc es ieteiktu piedalīties,” saka projekta autors Aleksejs Šlapackis.

 

Tāpēc neguli, izmanto iespēju un piesakies uz februāra Investīciju sesiju līdz 3. februāra plkst. 23.59. Projekta autori, kas būs pieteikuši savu dalību, tiks aicināti uz atlases posmu 5. februārī. Pieteikuma anketu Gust, privāto investoru platformu, var atrast mājaslapā www.latban. Varbūt tieši Tu un Tava komanda tiksiet izvēlēti piedalīties Investīciju sesijā un kļūsiet par nākamo veiksmes stāstu.

LatBAN aktivitātes

Šodien iniciat ī vas “ Gada investors ” ietvaros svin ī g ā ceremonij ā apbalvoti investori par 2017...
Iniciat ī vas “ Gada investors ” ietvaros ir atkl ā ti pretendenti uz balv ā m par p ē rn ā gada sek...
Latvijas priv ā t ā un juridisk ā sektora investoriem l ī dz tre š dienai, 13. decembrim (ieskaitot)...
Š.g. 19. - 20. oktobrī starptautiskā biznesa atbalsta organizācija Seed Forum sadarbībā ar Latvijas...
LatBAN aicina biznesa projektu autorus pieteikties ikmēneša Investīciju sesijai līdz 10. septembra p...
Digital Freedom Festival sadarbībā ar biedrību Latvijas Biznesa enģeļu tīkls (LatBAN) izsludina piet...
Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN), atzīmējot savu trīs gadu jubileju, organizē pirmo investoru...
30. maijā norisināsies LatBAN Investīciju sesija, kuras ietvarā būs iespēja, ne tikai piesaistīt fin...
š.g. 07.-08.aprīlī starptautiskā biznesa atbalsta organizācija Seed Forum sadarbībā ar Latvijas Bizn...
' Latvijas Biznesa Eņģeļu tīkls ' (LATBAN) marta investīciju sesijā prezentēti seši projekti - PomoD...

Nozares jaunumi

13. jūnijā oficiāli tika atklāts Latvijas akcelerācijas fonds Overkill Ventures. Overkill Ventures i...
GDPR jeb ES vispārīgā datu aizsardzības regula ir spēkā gandrīz divus mēnešus. Pagaidām skaļu pārkāp...
Līdz 6.martam ikvienam Latvijas uzņēmējam un ideju autoram ir iespēja pieteikt savu sociālās inovāci...
Līdz 29. aprīlim iespējams pieteikties dalībai pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkur...
ABOUT THE DEEP TECH START-UP COMPETITION: The Deep Tech Start-up Competition is established as a pos...