A/S DelfinGroup uzsāk akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) biržā Nasdaq Riga

Pievienots LatBAN Tre, 09/29/2021 - 22:03

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) biržā Nasdaq Riga. Pieteikties uzņēmuma IPO akcijām būs iespējams līdz 11. oktobrim. Privātajiem investoriem un institucionālajiem investoriem būs iespēja parakstīties kopā uz 7,300,000 jaunām uzņēmuma akcijām. Uzņēmumam ir opcija palielināt kopējo akciju piedāvājumu vēl par 1,095,000 akcijām, tādējādi kopējam emitējamam akciju skaitam publiskajā piedāvājumā sasniedzot 8,395,000 akcijas. Vienas akcijas cena ir 1,52 eiro. Minimālais akciju parakstīšanās apjoms vienam investoram: sākot no 1 akcijas.

IPO varēs piedalīties jebkurš privātais investors no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas un institucionālie investori no Latvijas un atsevišķi izvēlētām Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīm, kā arī citi institucionālie investori saskaņā ar akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) prospektu. 

Ņemot vērā A/S DelfinGroup mērķi piesaistīt pēc iespējas plašāku investoru loku, būtiska akciju daļa jau sākotnēji tiks rezervēta tieši privātajiem investoriem – katram investoram ir paredzēts piešķirt iespēju iegādāties līdz 1000 akcijām, bet, parakstoties pirmajās četrās dienās (līdz 1. oktobrim ieskaitot), katram investoram garantēti tiks piešķirta iespēja iegādāties vēl papildus 500 akcijas (katru par 1,52 eiro). Tādējādi katram investoram Baltijas valstīs tiks nodrošināta iespēja parakstīties uz akcijām vismaz par 760 - 2280 eiro. Protams, visi interesenti varēs pieteikties arī lielākam akciju skaitam. Sākotnēji piesakoties lielākam akciju skaitam, pēc akciju sadales (alokācijas) palielinās iespēja saņemt lielāku kopējo akciju skaitu, jo, ja kopējais pieprasījums parakstīšanās periodā pārsniegs IPO akciju skaitu, katrs privātais investors saņems tikai daļu (proporciju) no pieprasītā akciju skaita. 

IPO rezultātā A/S DelfinGroup plāno piesaistīt jaunu kapitālu līdz 12,76 miljoni eiro, ko plānots investēt uzņēmuma tālākā izaugsmē, kā arī lai samazinātu uzņēmuma finansējuma izmaksas. 

IPO procesā neviens no pašreizējiem A/S DelfinGroup akcionāriem savas akcijas nepārdos. 

A/S DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “Šis ir nozīmīgs notikums gan A/S DelfinGroup, gan visam Latvijas kapitāla tirgum, jo pēc četru gadu pauzes biržā Nasdaq Riga kāds uzņēmums startē ar IPO. Pēdējo 12 gadu laikā kopš uzņēmuma izveidošanas esam uzbūvējuši stabili augošu un pelnošu biznesu un izveidojuši ilgtspējīgu korporatīvās pārvaldības modeli, kas ļauj uzņēmumam strādāt un attīstīties ne vien ekonomikas augšupejas, bet arī krīzes periodos. Neskatoties uz COVID-19 pandēmiju un dažādajiem ierobežojumiem, turpinām attīstīties un kāpināt biznesa apjomus. Tāpēc droši varam solīt potenciālajiem investoriem, ka dalība IPO investoriem dos iespēju piedalīties AS DelfinGroup izaugsmes stāstā. Jau kopš 2010. gada katru gadu A/S DelfinGroup strādā ar peļņu, regulāri maksājot dividendes saviem akcionāriem. Šo principu – regulāri dalīties peļņā ar akcionāriem - esam nostiprinājuši uzņēmuma dividenžu politikā, kas paredz ceturkšņa dividenžu izmaksu līdz 50% no ceturkšņa peļņas, kā arī papildus tam - gada dividendes.”

Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne: “Patiecoties vairākām veiksmīgām obligāciju emisijām A/S DelfinGroup ir labi atpazīstams uzņēmums Baltijas investoriem. Lieliski, ka uzņēmums turpina izaugsmi un ar šo akciju publisko piedāvājumu paver jaunas ieguldījumu iespējas privātajiem un institucionālajiem investoriem.” 

A/S DelfinGroup šī gada vasarā publicēja uzņēmuma ilgtermiņa finanšu mērķus 2024. gadam. Līdz 2024. gada beigām uzņēmums plāno dubultot konsolidēto neto kredītportfeli, tam pārsniedzot 70 miljonus eiro. Pakāpeniski kāpinot rentabilitāti, uzņēmums 2024. gadā plāno sasniegt 17.6 miljonu eiro EBITDA, kā arī 12.9 miljonu eiro peļņu pirms nodokļiem.

Parakstīšanās uz akcijām tiks uzsākta vienlaicīgi visās trīs Baltijas valstīs 28. septembrī plkst. 10:00 (Rīgas laiks). Tā noslēgsies 11. oktobrī plkst. 15:30 (Rīgas laiks). Līdz 12. oktobra plkst. 16:00 tiks paziņots par akciju emisijas rezultātiem. 

Lai parakstītos uz akcijām, investoriem jānoformē pieteikums savā bankā. Akcijām Baltijas valstīs iespējams parakstīties ar biržas Nasdaq Riga biedru starpniecību: LHV Bank, Swedbank, SEB, Luminor Bank, Citadele, Rietumu Banka, BlueOrange, Signet Bank, Siauliu Bankas, Sandinaviska Enskilda Banken, Nordea Bank un citiem biedriem. Ar pilno biedru sarakstu iespējams iepazīties Nasdaq Riga interneta mājas lapā: https://nasdaqbaltic.com/statistics/lv/members.

Ar uzņēmuma virtuālo IPO video prezentāciju iespējams iepazīties ŠEIT

A/S DelfinGroup ir iesniedzis pieteikumu akciju kotācijai Nasdaq Riga Baltijas Oficiālajā sarakstā, tādējādi uzņēmums būs viens no četriem Latvijas un 33 Baltijas uzņēmumiem, kura akcijas tiks tirgotas šajā sarakstā. AS DelfinGroup IPO procesa finanšu konsultanti ir LHV banka un zvērinātu advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns. A/S DelfinGroup ir arī noslēdzis līgumu ar LHV Bank par akciju likviditātes nodrošināšanu. 

Plašāk par plānoto IPO iespējams uzzināt uzņēmuma mājaslapā.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) AS DelfinGroup sākotnējā publiskā piedāvājuma prospektu apstiprināja 2021. gada 21. septembrī. Ar IPO prospektu iespējams iepazīties mājas lapā: https://www.fktk.lv/wp-content/uploads/2021/09/AS-DelfinGroup-IPO-prospectus-2021.pdf

A/S DelfinGroup pieredze Nasdaq Riga

A/S DelfinGroup ir veiksmīga vairāk nekā septiņus gadus ilga obligāciju emisiju pieredze biržā Nasdaq Riga. Šajā laika periodā uzņēmums ir veicis kopumā sešas obligāciju emisijas par kopējo summu 27 miljoni eiro. No šīm sešām emisijām, divas pirmās emisijas tika kotētas biržas Nasdaq Baltijas Oficiālajā sarakstā, divas emisijas pašlaik tiek kotētas Nasdaq Baltijas First North obligāciju sarakstā, un vēl divas emisijas pašlaik ir slēgta tipa emisijas. Divas pirmās obligāciju emisijas šobrīd investoriem ir jau pilnībā atmaksātas. Kopumā pašlaik vairāk kā 160 investori no vairāk kā 20 valstīm ir investējuši A/S DelfinGroup obligācijās. Šobrīd aktīvo emisiju apjoms ir 18.5 miljoni eiro un vidējais investoru ieguldījums sasniedz 115 tūkstošus eiro. Ar uzņēmuma akcionāru un ar tiem saistīto personu ieguldījums uzņēmuma obligācijās ir zem 1% no kopējā esošā obligāciju finansējuma.

Par A/S DelfinGroup

A/S DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa, senioru, nomaksas, lombarda aizdevumus un lietotu un mazlietotu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. A/S DelfinGroup vairāk nekā 250 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400 000. AS DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstama biržā Nasdaq Riga kā obligāciju emitents. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. 2020. gadā uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 34,6 miljonus eiro, EBITDA bija 9,3 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,65 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, FinTech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada.

Iezīmes

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...