Apbalvoti Latvijas investori par perspektīvākajām 2017. gada investīcijām

Pievienots LatBAN Pie, 01/19/2018 - 13:01

Šodien iniciatīvas Gada investors ietvaros svinīgā ceremonijā apbalvoti investori par 2017. gada sekmīgākajiem un nozīmīgākajiem ieguldījumiem Latvijā. Balvu Gada investīcija privāto investoru sektorā saņēmusi 39 investoru apvienība par ieguldījumu pensiju pārvaldes sabiedrībā INDEXO. Juridisko un institucionālo investoru vidū par gada investīciju atzīts starptautiskās privātā kapitāla investīciju kompānijas Providence Equity Partners darījums Zviedrijas mediju koncerna Modern Times Group (MTG) raidorganizāciju biznesa Baltijas valstīs iegāde.

Gada investors ir biedrību Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija (LVCA) un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) kopīgi īstenota iniciatīva ar mērķi reizi gadā uzteikt investorus un darījumu konsultantus, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā. Balvai pieteikties aicināti paši investori un finanšu vai juridiskie konsultanti, kā arī pretendentus izvirzīt var ikviens Latvijas iedzīvotājs. Balvu ieguvēji tiek noteikti LVCA un LatBAN biedru balsojumos.

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, atklājot Gada investors 17 apbalvošanas ceremoniju, uzsvēra: Ir patiess prieks, ka salīdzinoši jaunā Latvijas investīciju nozare strauji attīstītās un tās ietvaros tiek dibinātas ilgtspējīgas tradīcijas šis ir jau trešais gads, kad tiek godināti Latvijas investīciju vides profesionāļi par ieguldījumu ekonomikas stiprināšanā un izaugsmes veicināšanā. Riska kapitāla investori, darījumu konsultanti un biznesa eņģeļi ar savu darbu un zināšanām palīdz veidot spēcīgu jaunuzņēmumu ekosistēmu, lai inovatīvi biznesa projekti ar lielu izaugsmes potenciālu nestu Latvijas vārdu starptautiskajā tirgū”.

Gada investors 17 laureāti juridisko un institucionālo investoru sektorā

  • Apbalvojumu “Gada investīcija” saņēmusi starptautiskā privātā kapitāla investīciju kompānija “Providence Equity Partners” par Zviedrijas mediju koncerna Modern Times Group (MTG) raidorganizāciju biznesa Baltijas valstīs iegādi.
  • Nominācijā Gada finanšu konsultants apbalvots finanšu konsultāciju uzņēmums Superia par konsultācijām privātā kapitāla investīciju kompānijai Providence Equity Partners MTG grupas Baltijas uzņēmumu iegādē.
  • Apbalvojumu Gada juridiskais konsultants saņēmis advokātu birojs “Sorainen” par konsultācijām Providence Equity Partners" MTG grupas Baltijas uzņēmumu iegādē.
  • Nominācijā “Gada pārdošana” par uzvarētāju atzīts riska kapitāla fondu pārvaldnieks “ZGI Capital” par izstāžu pakalpojumu sniedzēja Art Fairs Service kapitāldaļu pārdošanas darījumu. Tā ietvaros pārdots viss fonda ieguldījums (28% kapitāla daļu). Sākotnējais fonda ieguldījums ir 280 000 eiro, pārdošanas darījums nodrošināja fondam atdevi IRR 26% apmērā.
  • Balvu Gada nozares atbalstītājs saņēmusi Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) par ieguldījumu Latvijas un Baltijas valstu riska kapitāla tirgus attīstībā un riska kapitāla fondu pārvaldnieku un investoru profesionālajā apmācībā.

“Latvijas riska kapitāla nozare ir aizvadījusi veiksmīgu gadu, kopumā investējot 26 miljonus eiro valsts ekonomikā. Esmu gandarīts, ka Latvija ir pirmā valsts Eiropā, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda ietvaros izvēlēti akcelerācijas fondu pārvaldnieki, tie veido spēcīgu platformu investoru un jauno uzņēmēju sadarbībai. Jau šodien ir skaidrs, ka Latvijas simtgades gadā ar investoru un darījumus pavadošo profesionāļu līdzdalību taps jauni Latvijas biznesa veiksmes stāsti, tiks attīstīti jaunuzņēmumi ar vērā ņemamu izaugsmes potenciālu. Mēs stiprinām Latvijas konkurētspēju ilgtermiņā!” stāsta Edgars Pīgoznis, LVCA valdes priekšsēdētājs.

2017. gada apbalvojumu ieguvēji privāto personu investoru sektorā

  • Par uzvarētāju nominācijā Gada investīcija atzīts 39 Latvijas investoru apvienības ieguldījums 2,265 miljonu eiro apmērā ieguldījumu pārvaldes sabiedrībā INDEXO". Tas ir Latvijas pensiju fondu projekts ar tā dibinātāju ambīcijām uzlabot Latvijas finanšu vidi un pensiju sistēmas efektivitāti.
  • Nominācijā Gada videi draudzīgākā investīcija par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi atzīts investoru Jura Birznieka un Ulda Salzirņa ieguldījums uzņēmumā STROPS Technologies. Izmantojot STROPS mobilās novērošanas sistēmas, tiek efektīvi atrisināti nelegālās mēslošanas gadījumi. Uzņēmums no investoriem un izmantojot Altum pilotprogrammu kopumā ir saņēmis 162 500 eiro, no kuriem 62500 eiro saņemti 2017. gadā.
  • Apbalvojumu Gada nozares atbalstītājs privāto investoru sektorā saņem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). 2017. gada laikā LIAA aktīvi sāka darboties reģionālie biznesa inkubatori, kuri ir būtisks jaunuzņēmumu atbalsts sākuma posmā un palīdz nodrošināt projektu plūsmu arī LatBAN Investīciju sesijām un privātajiem investoriem.

LatBAN valdes priekšsēdētājs Jānis Rancāns: Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls 2017. gadā apvienoja 75 biedrus pieredzējušus privātos investorus, kuri ir gatavi ieguldīt gan finanšu līdzekļus, gan savu pieredzi un laiku jaunos biznesa projektos, arī ar augstu riska pakāpi. Pērn biznesa eņģeļu investīcijas jaunuzņēmumos sasniegušas 2,9 miljonu eiro apjomu. Jau trešo gadu organizējot šo apbalvošanas pasākumu vēlamies izcelt investorus, kuri ir gatavi uzņemties augstu risku ieguldot agrīnas stadijas jaunuzēmumos. LatBAN galvenā darbība ir virzīta, lai radītu programmas, instrumentus un investoru kompetences celšanas pasākumus investoru risku mazināšanai.

Plašāka informācija par Gada investors 17 iniciatīvu un vizuālais materiāls no apbalvošanas ceremonijas pieejams interneta vietnē http://www.gadainvestors.lv.

Par iniciatīvu "Gada investors

Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) un privāto investoru biedrības Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) kopīgi īstenotās iniciatīvas Gada investors mērķis ir veicināt investīciju nozares attīstību Latvijā, paplašinot investoru tīklu. Apzinot un popularizējot gada veiksmīgākās investīcijas, organizatori vēlas vērst uzmanību uz investoru būtisko lomu biznesa projektu izaugsmē.

Papildu informācija:

Aiga Kalbjonoka

Biedrības Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls izpilddirektore

Tālr. 26959806, e-pasts: aiga.kalbjonoka@latban.lv

Laila Hartmane

Biedrības Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija projektu vadītāja

Tālr. 26544649, e-pasts: laila@lvca.lv

LatBAN aktivitātes

Šodien iniciat ī vas “ Gada investors ” ietvaros svin ī g ā ceremonij ā apbalvoti investori par 2017...
Iniciat ī vas “ Gada investors ” ietvaros ir atkl ā ti pretendenti uz balv ā m par p ē rn ā gada sek...
Latvijas priv ā t ā un juridisk ā sektora investoriem l ī dz tre š dienai, 13. decembrim (ieskaitot)...
Š.g. 19. - 20. oktobrī starptautiskā biznesa atbalsta organizācija Seed Forum sadarbībā ar Latvijas...
LatBAN aicina biznesa projektu autorus pieteikties ikmēneša Investīciju sesijai līdz 10. septembra p...
Digital Freedom Festival sadarbībā ar biedrību Latvijas Biznesa enģeļu tīkls (LatBAN) izsludina piet...
Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN), atzīmējot savu trīs gadu jubileju, organizē pirmo investoru...
30. maijā norisināsies LatBAN Investīciju sesija, kuras ietvarā būs iespēja, ne tikai piesaistīt fin...
š.g. 07.-08.aprīlī starptautiskā biznesa atbalsta organizācija Seed Forum sadarbībā ar Latvijas Bizn...
' Latvijas Biznesa Eņģeļu tīkls ' (LATBAN) marta investīciju sesijā prezentēti seši projekti - PomoD...

Nozares jaunumi

13. jūnijā oficiāli tika atklāts Latvijas akcelerācijas fonds Overkill Ventures. Overkill Ventures i...
GDPR jeb ES vispārīgā datu aizsardzības regula ir spēkā gandrīz divus mēnešus. Pagaidām skaļu pārkāp...
Līdz 6.martam ikvienam Latvijas uzņēmējam un ideju autoram ir iespēja pieteikt savu sociālās inovāci...
Līdz 29. aprīlim iespējams pieteikties dalībai pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkur...
ABOUT THE DEEP TECH START-UP COMPETITION: The Deep Tech Start-up Competition is established as a pos...