Noskaidroti pretendenti balvai par 2017. gada nozīmīgākajām investīcijām Latvijā

Pievienots LatBAN Tre, 01/10/2018 - 11:20

Iniciatīvas Gada investors ietvaros ir atklāti pretendenti uz balvām par pērnā gada sekmīgākajiem ieguldījumiem un nozīmīgākajām investīcijām Latvijā privātajā un juridiskajā sektorā.

Gada investors ir Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) 2015. gadā dibinātā iniciatīva ar mērķi uzteikt investorus un darījumu konsultantus, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā.

2017. gada investīciju vides veiksmīgākie piemēri rāda pateicoties investoru un darījumus pavadošo profesionāļu ieguldījumam top mūsdienu Latvijas biznesa veiksmes stāsti. Nominācijām izvirzīto pretendentu darba rezultātā veidojas jaudīga jauno uzņēmēju paaudze, tiek attīstīti jaunuzņēmumi ar vērā ņemamu izaugsmes potenciālu un Latvijas konkurētspēju pasaules tirgū vairo unikālu produktu un pakalpojumu izstrāde, stāsta Edgars Pīgoznis, LVCA valdes priekšsēdētājs.

Priecē, ka investoru skaits biedrībā palielinās, jo īpašs prieks par to, ka palielinās biznesā pieredzējušo investoru skaits, kuri ir gatavi ieguldīt gan finanšu līdzekļus, gan savu pieredzi un laiku, kas ir būtiskākais atbalsts projekta attīstības sākuma posmā, stāsta Jānis Rancāns, LatBAN valdes priekšsēdētājs.

Gada investors 17 privātā sektora investīciju nominanti

Šogad privātā sektora investoru nominācijā Gada investīcija par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi uz balvu pretendē divi kandidāti:

 • 30 Latvijas investoru ieguldījums 2,265 miljonu eiro apmērā ieguldījumu pārvaldes sabiedrībā INDEXO". Tas ir Latvijas pensiju fondu vidū unikāls projekts ar tā dibinātāju ambīcijām, uzlabot Latvijas finanšu vidi un pensiju sistēmas efektivitāti.
 • Jurģis Sedlenieks par investīciju kafijas ražošanas uzņēmumā Coffee Pixels", kas ir radījis pasaulē unikālu produktu ēdamkafiju no kafijas ķirša. Investīciju mērķis ir eksporta attīstība Ziemeļvalstu un Centrāleiropas tirgū.

Nominācijā Gada videi draudzīgākā investīcija par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi pretendē:

 • Investors Salvis Roga par vairāk nekā 10 000 eiro ieguldījumu eHarv elektrouzlādes e1 un e2 iekārtu ražošanā, izmantojot atjaunojamos energoresursus.
 • Investori Juris Birznieks un Uldis Salzirnis par investīciju uzņēmumā STROPS Technologies. Izmantojot STROPS mobilās novērošanas sistēmas tiek efektīvi atrisināti nelegālās mēslošanas gadījumi. Šajā uzņēmumā investori izmantojot Altum pilotprogrammu kopumā ir ieguldījuši 162 500 eiro, no tiem 62 500 eiro investēti 2017. gadā.

Gada investors '17 nominanti juridisko un institucionālo investoru sektorā

Par apbalvojumu Gada investīcija juridisko personu sektorā šogad sacentīsies septiņi pretendenti:

 • BaltCap AIFP par investīciju Baltic Coffee Holding. Privātā un riska kapitāla investora BaltCap pārvaldītais BaltCap Private Equity Fund II iegādājās Eiropas uzņēmuma tirdzniecības automātu un kafijas pakalpojumu sniedzēja Selecta Group uzņēmumus Baltijā.
 • Starptautiskā privātā kapitāla investīciju kompānija Providence Equity Partners par Zviedrijas mediju koncerna Modern Times Group (MTG) raidorganizāciju biznesa Baltijas valstīs iegādi.
 • Riska kapitāla fonds FlyCap par ieguldījumu Latvijas jaunuzņēmumā TapCore (risinājums mobilo lietotņu pirātisma atklāšanā) un stratēģiskā investora, ASV mobilo reklāmu uzņēmuma AirPush piesaisti.
 • Baltijas alternatīvo ieguldījumu fonda Livonia Partners investīcija Santa Monica Networks. Santa Monica Networks ir Baltijas vadošā datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumu grupa.
 • Riska kapitāla fonda Imprimatur Capital Seed Fund investīcija Funderful. Latvijā izveidotais digitālais absolventu ziedojumu piesaistes rīks Funderful palīdz augstskolām uzrunāt savus absolventus, padarot naudas piesaistes kampaņas daudz efektīgākas. Funderful klientu vidū ir augstskolas ASV un Eiropā, piemēram, Londonas Biznesa Skola, Oksfordas Universitātes Keibla Koledža un citas.
 • Igaunijas riska kapitāla fonda Karma Ventures investīcija Latvijas audio tehnoloģiju uzņēmumā Sonarworks pusmiljona eiro apmērā jaunu produktu attīstībai.
 • Sēklas stadijas riska kapitāla kompānijas Change Ventures ieguldījums finanšu tehnoloģiju kompānijā Nordigen 150 tūkstošu eiro apjomā.

Juridiskā sektora kategorijā Gada pārdošana nominēts ZGI Captial pārvaldītā riska kapitāla fonda ZGI-3 izstāžu pakalpojumu sniedzēja Art Fairs Service kapitāldaļu pārdošanas darījums un MTG pārdošana privātā kapitāla investīciju kompānijai Providence Equity Partners.

Uz balvu nominācijā Gada juridiskais konsultants pretendē COBALT par konsultācijām Baltic Coffee Holding, Santa Monica Networks Group un MTG darījumos, KlavinsEllex par konsultācijām Santa Monica Networks darījumā un Sorainen par konsultācijām Providence Equity Partners MTG grupas Baltijas uzņēmumu iegādē.

Savukārt Gada finanšu konsultants balvai pieteikti Superia par konsultācijām Providence Equity Partners MTG grupas Baltijas uzņēmumu iegādē un Callidus Capital, kas konsultēja projekta INDEXO dibinātāju komandu investīciju piesaistē no vairāk nekā̄ 30 privātajiem investoriem.

Turpinot tradīciju, gan privātajā, gan juridiskajā sektorā tiks godināti arī Gada nozares atbalstītāji par ilgtspējīgu ieguldījumu nozares attīstībā.

Balvas ieguvējus noteiks LVCA un LatBAN biedru iekšējos balsojumos. Gada investors 17 laureāti tiks atklāti svinīgās apbalvošanas ceremonijas laikā, 18. janvārī Rīgā, Altum konferenču zālē, Doma laukumā 4.

Par investīciju balvu "Gada investors

“Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas” (LVCA) un privāto investoru biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” (LatBAN) kopīgi īstenotās iniciatīvas “Gada investors” mērķis ir veicināt investīciju nozares attīstību Latvijā, paplašinot investoru tīklu. Apzinot un popularizējot gada veiksmīgākās investīcijas, organizatori vēlas vērst uzmanību uz investoru būtisko lomu biznesa projektu izaugsmē. Ik gadu apbalvojumam pieteikties var ikviens Latvijas investors un finanšu vai juridiskais konsultants, kā arī ikvienam interesentam ir iespēja izvirzīt savus pretendentus. Ar 2016. un 2015. gada laureātu sarakstu un apbalvošanas video apskatiem iespējams iepazīties šeit.

 

Papildu informācija:

Aiga Kalbjonoka

Biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” izpilddirektore

Tālr. 26959806, e-pasts: aiga.kalbjonoka@latban.lv

 

Laila Hartmane

Biedrības “Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija” projektu vadītāja

Tālr. 26544649,e-pasts: laila@lvca.lv

LatBAN aktivitātes

Šodien iniciat ī vas “ Gada investors ” ietvaros svin ī g ā ceremonij ā apbalvoti investori par 2017...
Iniciat ī vas “ Gada investors ” ietvaros ir atkl ā ti pretendenti uz balv ā m par p ē rn ā gada sek...
Latvijas priv ā t ā un juridisk ā sektora investoriem l ī dz tre š dienai, 13. decembrim (ieskaitot)...
Š.g. 19. - 20. oktobrī starptautiskā biznesa atbalsta organizācija Seed Forum sadarbībā ar Latvijas...
LatBAN aicina biznesa projektu autorus pieteikties ikmēneša Investīciju sesijai līdz 10. septembra p...
Digital Freedom Festival sadarbībā ar biedrību Latvijas Biznesa enģeļu tīkls (LatBAN) izsludina piet...
Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN), atzīmējot savu trīs gadu jubileju, organizē pirmo investoru...
30. maijā norisināsies LatBAN Investīciju sesija, kuras ietvarā būs iespēja, ne tikai piesaistīt fin...
š.g. 07.-08.aprīlī starptautiskā biznesa atbalsta organizācija Seed Forum sadarbībā ar Latvijas Bizn...
' Latvijas Biznesa Eņģeļu tīkls ' (LATBAN) marta investīciju sesijā prezentēti seši projekti - PomoD...

Nozares jaunumi

13. jūnijā oficiāli tika atklāts Latvijas akcelerācijas fonds Overkill Ventures. Overkill Ventures i...
GDPR jeb ES vispārīgā datu aizsardzības regula ir spēkā gandrīz divus mēnešus. Pagaidām skaļu pārkāp...
Līdz 6.martam ikvienam Latvijas uzņēmējam un ideju autoram ir iespēja pieteikt savu sociālās inovāci...
Līdz 29. aprīlim iespējams pieteikties dalībai pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkur...
ABOUT THE DEEP TECH START-UP COMPETITION: The Deep Tech Start-up Competition is established as a pos...