Līdz 5. februārim var pieteikties LatBAN investīciju sesijai

Pievienots LatBAN Pie, 02/05/2021 - 11:34

Ideju autori līdz 5. februārim var pieteikties Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN februāra investīciju sesijai, kas tiešsaistē norisināsies 25. februārī. Dalībai tajā tiks atlasītas perspektīvākās biznesa idejas no jaunuzņēmumiem, kuri būs pieteikušies.

Lai pieteiktos Investīciju sesijai, nepieciešams aizpildīt pieteikšanās anketu “Startupincluder” platformā. Investīciju sesija norisinās ar Ekonomikas ministrijas atbalstu.

Biedrības Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls izpilddirektore Aiga Kalbjonoka iepriekš skaidrojusi, ka biznesa eņģelis ir investors, kurš, attīstot savu biznesu, ir nopelnījis un ir gatavs ieguldīt un palīdzēt attīstīt jaunus un perspektīvus uzņēmumus. Papildu finansiālajam atbalstam investors dalās ar savu pieredzi, kontaktiem. “Biznesa eņģeļa investīcijas ir riska kapitāla ieguldījums, kas tiek veikts bez privātajām garantijām. Veicot investīciju, eņģelis darīs visu, lai jaunuzņēmumam palīdzētu novērst iespējamos riskus un saskatītu iespējas, kuras ātrāk un veiksmīgāk aizvestu līdz ievērojamiem biznesa rezultātiem,” viņa teic.

Vajadzīga rūpīga sagatavošanās

Investīciju sesijas organizatori skaidro, ka biznesa eņģeļi investē savus personīgos līdzekļus, tāpēc tie rūpīgi izpēta katra iesniegtā projekta potenciālu. Jaunuzņēmumiem tiek ieteikts pārdomāt būtiskākos projekta aspektus:

  • Produkts. Pirmais, kas tiek vērtēts, ir problēma un tās risinājums jeb produkts vai pakalpojums, ko piedāvā jaunuzņēmums. Organizatori iesaka ļoti konkrēti un pamatoti izklāstītu šo sadaļu.
  • Komanda. Potenciālajam investoram ir svarīgi, cik liela ir komanda un kādi ir katra dalībnieka sasniegumi vai pieredze biznesā. Iespējams, ka projekta ideja ir ļoti laba, taču, ja investors nebūs pārliecināts, ka komanda spēs to īstenot, projekts netiks izskatīts investēšanai.
  • Iespējas vietējā un starptautiskā tirgū. Ja prece vai pakalpojums spēs konkurēt starptautiskā tirgū, investora acīs tas ir pluss. Lai to pierādītu, nepieciešams veikt tirgus izpēti par konkurentiem, klientiem, tirgus apjomu. Šīs detaļas ir svarīgi labi pārzināt, lai investors sajustu, ka uzņēmējs pārzina konkrēto jomu.
  • Gūtie sasniegumi. Projekta pieteikumā jānorāda, ja jaunuzņēmumam ir iepriekšēji sasniegumi akselerācijas programmās un inkubatoros, kā arī tad, ja iepriekš ir saņemtas investīcijas no fondiem vai biznesa eņģeļiem.
  • Stratēģija. Komandai ir rūpīgi jānodefinē, kādi ir tās plāni tuvākajiem trim līdz pieciem gadiem, kāda ir tirgus stratēģija un plānotais attīstības temps.
  • Piedāvājums investoram. Kāds ir uzņēmuma piedāvājums investoram, saņemot investīcijas? Katram investoram ir savas vēlmes un, ja tas būs ieinteresēts projektā, ir jābūt gatavam pielāgot piedāvājumu, lai tas būtu pieņemams abām pusēm.

Kopš 2014. gada

Biedrība Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls dibināta 2014. gadā. Tās mērķis ir paplašināt un attīstīt investoru tīklu Latvijā un atbalstīt jaunus un perspektīvus projektus. Šī iemesla dēļ LatBAN organizē Investīciju sesijas, kurās satiekas investori un jaunie uzņēmēji. Kopš organizācijas dibināšanas biznesa eņģeļi ir vadījuši 70 investīciju sesijas, kurās piedalījušies 400 jaunuzņēmumi, bet kopumā izskatīti un konsultēti vairāk nekā 700 projektu autori.

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla privātie investori šo gadu laikā ir ieguldījuši finansējumu tādos jaunuzņēmumos kā “Sonarworks”, “Coffee Pixels”, “Muesli Graci”, “Aerones”, “Nordigen”, “Vivid Tech”, “WeedBot” u.c.

Pārpublicēts no: labsoflatvia.com

Iezīmes

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...