Gada Otrā Investīciju Sesija

Pievienots LatBAN Otr, 02/02/2021 - 12:00

Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas norisināsies tiešsaistē 25.februārī. Lai pieteiktos Investīciju sesijai, nepieciešams aizpildīt pieteikšanās anketu “Startupincluder” platformā līdz 5.februārim (ieskaitot). Investīciju sesija norisinās pateicoties Ekonomikas Ministrijas sniegtajam atbalstam.

Pieteikšanās investīciju sesijām var šķist laikietilpīgs darbs, ja pirms tam jaunuzņēmums nezin ko īsti no viņiem sagaida biznesa eņģelis. Tā kā investīciju ieguldījums tiek sniegts no investoru personīgajiem līdzekļiem, tiek dziļi izpētīts katra iesniegtā projekta potenciāls un, līdz ar to, ir ļoti svarīgi iepriekš izpētīt un pārdomāt būtiskākos projekta punktus:

 

  1. Produkts. Problēma un tās risinājums jeb produkts/pakalpojums, ko piedāvā jaunuzņēmums, ir pirmā lieta, kas tiek vērtēta. Nežēlojiet enerģiju un laiku, lai ļoti konkrēti un pamatoti izklāstītu šo sadaļu.
  2. Komanda. Svarīgi arī cik liels ir komandas sastāvs un kādi ir katra dalībnieka sasniegumi vai pieredze biznesa jomā.  Iespējams, ka projekta ideja ir ļoti laba, taču, ja investors nebūs pārliecināts, ka komanda spēs īstenot šo potenciālu, projekts netiks izskatīts investēšanai.
  3. Iespējas vietējā un/vai starptautiskā tirgū. Pavisam noteikti plus ir tad, ja jūsu prece/pakalpojums spēs konkurēt starptautiskajā tirgū. Taču abos gadījumos, nepieciešams veikt tirgus izpēti - konkurenti, klienti, tirgus apjoms. Šo sadaļu nepieciešams apgūt ļoti labā līmenī, lai gan jūs, gan investors sajustu, ka labi pārzinat konkrēto jomu.
  4. Gūtie sasniegumi. Ja jaunuzņēmumam ir iepriekšēji sasniegumi kādās akcelerācijas programmās, inkubatoros utt. vai arī iepriekš saņemtas kādas investīcijas no fondiem, biznesa eņģeļiem, tas noteikti būtu jānorāda projekta pieteikumā.
  5. Stratēģija. Pirms uzsākt pildīt pieteikumā anketu, kopā ar komandu rūpīgi izrunājiet un nodefinējiet kādi ir jūsu plāni tuvākajiem 3-5 gadiem, kāda ir jūsu stratēģija, lai izietu no tirgus un kāds ir plānotais “multiplikators”. Tā jūs spēsiet pamatot investoram, kur nokļūs viņa sniegtā investīcija.
  6. Piedāvājums investoram. Kāds ir jūsu piedāvājums investoram, saņemot investīcijas. Protams, katram investoram ir savas vēlmes un, ja investors būs patiešām ieinteresēts jūsu projektā, esiet gatavi pielāgot savu piedāvājumu, lai tas būtu pieņemams abām pusēm.

Ar nepacietību gaidām jaunus pieteikumus!

 

Kopš 2014. gada

Biedrība Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls dibināta 2014. gada aprīlī. Tās mērķis ir paplašināt un attīstīt investoru tīklu Latvijā un atbalstīt jaunus un perspektīvus projektus. Šī iemesla dēļ LatBAN organizē Investīciju sesijas, kurās satiekas investori un jaunie uzņēmēji. Kopš LatBAN dibināšanas biznesa eņģeļi vadījuši 70 investīciju sesijas, kurās piedalījušies 400 jaunuzņēmumi, bet kopumā izskatīti un konsultēti vairāk nekā 700 projektu autori.

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla privātie investori šo gadu laikā ir ieguldījuši finansējumu tādos jaunuzņēmumos kā Sonarworks“, “Coffee Pixels“, “Muesli Graci“, “Aerones“, “Nordigen“, “Vivid Tech“, “WeedBot“.

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...