Latvijas biznesa eņģeļi piecu gadu laikā investējuši 109 jaunuzņēmumos

Pievienots latban.root Tre, 02/05/2020 - 22:26

Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) apkopotā informācija liecina, ka privātie investori jeb biznesa eņģeļi kopš 2014. gada veikuši 137 investīcijas, 109 no tām – Latvijas jaunuzņēmumos. Kopējais LatBAN investoru ieguldījumu apjoms jaunuzņēmumos piecu gadu laikā ir 10,85 miljoni eiro.

2019. gadā 50 LatBAN biedri, privātie investori un investoru sindikāti kopumā 20 jaunuzņēmumos un projektos ieguldījuši vairāk nekā miljonu eiro. Gadu gaitā nemainīgas ir investīciju saņēmēju nozares – biznesa eņģeļi galvenokārt ieguldījuši informācijas komunikāciju tehnoloģiju, elektronikas, produktu ražošanas un pakalpojumu uzņēmumos.

Kopš LatBAN dibināšanas biznesa eņģeļi kopumā izskatījuši un konsultējuši 650 projektus un vadījuši 60 investīciju sesijas, kurās piedalījušies 300 jaunuzņēmumi. Būtiska daļa privāto investoru darba ir arī apmācības un mentorings, ko saņēmušas 150 jauno uzņēmumu komandas.

Jānis Rancāns, LatBAN valdes priekšsēdētājs: "Apmācības un mentorings ir pirmais solis investoru un jaunuzņēmumu projektu sadarbībā. Biznesa eņģeļu zināšanas un ilggadējā pieredze uzņēmējdarbībā ir resurss, kas palīdz jaunuzņēmumu komandām iet biznesa virzienā. Investīcijas ir otrais solis, kas apliecina biznesa attīstības potenciālu un dod iespēju jaunuzņēmumiem radīt dzīvotspējīgus produktus un pakalpojumus ar eksporta potenciālu."

Lai godinātu 2019. gada sekmīgākos Latvijas investorus, 23. janvārī jau piekto reizi tika pasniegts LatBAN un Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) iedibinātais apbalvojums "Gada investors" privāto investoru, uzņēmumu un juridisko investoru sektorā.

Apbalvojumu "Gada investīcija" par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi privāto investoru sektorā saņēmuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju 76 000 eiro apmērā interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”. Ar investoru palīdzību piesaistīts arī “Altum” līdzaizdevums 114 000 eiro apjomā. Nominācijā “Gada videi draudzīgākā investīcija” par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi apbalvojumu saņēmuši Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā “Fertilizer Group” un kredītlīnijas piesaisti četru miljonu eiro apmērā. Savukārt LatBAN valdes apbalvojums "Gada nozares atbalstītājs" pasniegts "TechHub Rīga" par ilggadēju investīciju vides atbalstu un jaunuzņēmumu kopējās mājas veidošanu.

“Gada investors 2019” notika ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Finanšu institūcijas Altum un ERAF atbalstu.  Plašāka informācija par iniciatīvu "Gada investors" pieejama: http://www.gadainvestors.lv.

Pārpublicēts no: www.reitingi.lv/

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...