Gada Investors 2019

Pievienots LatBAN Svē, 01/26/2020 - 17:42

Apbalvoti Latvijas 2019. gada sekmīgākie investori

Šodien, 23. janvārī pasniegti apbalvojumi “Gada investors” par 2019. gada Latvijas sekmīgākajām investīcijām. Balvu "Gada investīcija" privāto investoru sektorā ieguvuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”. Apbalvojumu “Gada investīcija” uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā saņēmuši “Karma Ventures”, “Practica Capital”, “SuperAngel", “Imprimatur Capital” un “Revo Capital” par investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”.

“Gada investors” ir Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) iniciatīva, kas izveidota 2015. gadā ar mērķi godināt investorus un darījumu konsultantus, kā arī nozares atbalstītājus, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā.

Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro: "Apbalvojums "Gada investors" ir kļuvis par  nozīmīgu tradīciju – jau piekto gadu godinām Latvijas investīciju vides profesionāļus par sniegto ieguldījumu ekonomikas stiprināšanā un tautsaimniecības izaugsmes veicināšanā. Vienlaikus tas arī parāda Latvijas jaunuzņēmumu vides attīstības potenciālu. Ar privāto, uzņēmumu un institucionālo investoru palīdzību kvalitatīvi, inovatīvi produkti un pakalpojumi jau nes Latvijas vārdu starptautiskajā tirgū un redzam, ka tuvāko gadu laikā šī tendence būs augšupejoša."

"Informācijas komunikāciju tehnoloģijas, elektronika un daudzveidīgu produktu un pakalpojumu ražošana ir vadošās nozares, kurās mūsu biedri, privātie investori piecu gadu laikā 115 jaunuzņēmumos ieguldījuši teju 11 miljonus eiro. Tāpat arī esam bijuši konsultanti un mentori, izskatot vairāk nekā 650 projektu un rīkojuši 60 investīciju sesijas. Šogad plānojam stiprināt privāto investoru tīklu, lai jaunuzņēmumiem ir vēl plašākas iespējas izmantot mūsu biedru biznesa kompetenci un pieredzi", stāsta Jānis Rancāns, LatBAN valdes priekšsēdētājs.

"Gada investors 2019" laureāti privāto investoru sektorā:

  • Apbalvojumu "Gada investīcija" par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi saņēmuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju 76 000 eiro apmērā interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”. Ar investoru palīdzību piesaistīts arī “Altum” līdzaizdevums 114 000 eiro apjomā.
  • Nominācijā “Gada videi draudzīgākā investīcija” par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi apbalvojumu saņēmuši Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā “Fertilizer Group” un kredītlīnijas piesaisti četru miljonu eiro apmērā.
  • LatBAN valdes apbalvojums "Gada nozares atbalstītājs" pasniegts "TechHub Rīga" par ilggadēju investīciju vides atbalstu un jaunuzņēmumu kopējās mājas veidošanu.

 

Kristīne Bērziņa, LVCA valdes priekšsēdētāja: "2019. gads uzņēmumu un institucionālo ieguldījumu jomā

bijis aktīvs. Priecājamies, ka pēc pusotra gada Riska kapitāla programmu pārtraukuma investēšanu uzsākuši jaunie fondi. Nozīmīgs notikums aizgājušajā gadā ir arī visu trīs Baltijas valstu un Eiropas Investīciju fonda vienošanās par Baltijas Inovāciju fonda II izveidi. “Gada investors” apbalvojumiem nominētie un apbalvojumus saņēmušie darījumi parāda, ka industrija aug: iepriekšējo fondu attīstītie uzņēmumi saņem nākamo raundu investīcijas un tiek izmantotas sindicēšanās iespējas."

“Gada investors 2019” laureāti uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā:

  • Apbalvojumu "Gada investīcija" saņēmuši “Karma Ventures”, “Practica Capital”, “SuperAngel", “Imprimatur Capital" un “Revo Capital” par A sērijas investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”.
  • “Gada finanšu konsultants” apbalvojums pasniegts “Callidus Capital” par “KOOL Latvija” konsultēšanu par dažādu veidu finansējuma (riska kapitāla, valsts atbalsta, kredītiestāžu finansējuma un privātā kapitāla) piesaistīšanu uzņēmuma attīstībai un par pircēja konsultēšanu A/S “Smiltenes piens” iegādes darījumā.  
  • Savukārt apbalvojumu “Gada juridiskais konsultants” saņem “COBALT” par “Marguerite Fund” konsultēšanu “Conexus Baltic Grid” akciju pārdošanas procesā un par juridisko atbalstu LVCA, palīdzot panākt Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likuma grozījumus, kuru rezultātā būtiski tika samazināti fondu maksājumi FKTK un to atskaišu pienākumi.
  • Apbalvojumu "Gada nozares atbalstītājs" saņēmuši Reinis Znotiņš un Gatis Eglītis par atbalstu Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likuma grozījumu un citu riska un privātā kapitāla nozarei svarīgu jautājumu risināšanā.

“Gada investors 2019” notiek ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Finanšu institūcijas Altum un ERAF atbalstu. Plašāka informācija par iniciatīvu "Gada investors" pieejama: http://www.gadainvestors.lv.

 

Papildu informācija:

Agnese Ruberte

M: 29337759 

@: agnese@fauna.agency  

""'

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...