Sākas pieteikšanās jaunuzņēmumu sacensībām Fifty Founders Battle

Submitted by LatBAN on Fri, 02/05/2021 - 11:38

Baltijas reģiona tehnoloģiju un jaunuzņēmumu nozares pasākums “TechChill” atklāj pieteikšanos ikgadējām jaunuzņēmumu sacensībām “Fifty Founders Battle”. Tajās aicināti piedalīties dažādu jomu agrīnās stadijas jaunuzņēmumi. Pieteikšanās termiņš: 1. aprīlis.

No pieteikumiem tiks atlasīti 50 daudzsološākie Baltijas, Skandināvijas un Centrāleiropas reģiona jaunuzņēmumi. Katrs pretendents iegūs iespēju prezentēt savu biznesa ideju uz “TechChill” virtuālās skatuves vairāk nekā 200 aktīvu investoru un pasākuma skatītāju priekšā. Sekojot nozares tendencēm, īpašs uzsvars šogad tiks likts uz finanšu tehnoloģijām, biznesa risinājumiem, mākslīgā intelekta, robotikas, kā arī ilgtspējas nozaru jaunuzņēmumiem.

Galvenā balva ir 10 tūkstoši eiro. Papildu tai viens no daudzsološākajiem sacensību dalībniekiem iegūs arī uzņēmuma “Httpool” specbalvu “Facebook” un “LinkedIn” reklāmas izvietošanai, kā arī citas balvas no industrijas pārstāvjiem.

Pieteikties iespējams šeit.

 

200 investori

“TechChill 2021” centrālais pasākums šogad norisināsies tiešsaistes formātā, un vairāk nekā 2000 tā apmeklētāju un ekspertu vidū piedalīsies arī aptuveni 200 starptautiski investori, tai skaitā riska kapitāla kompāniju un akseleratoru pārstāvji, kā arī biznesa eņģeļi, kuru mērķis ir iepazīties ar Baltijas reģiona daudzsološākajiem jaunuzņēmumiem, atklāt inovatīvas biznesa idejas un izvērtēt investīciju iespējas. Starp tiem būs “Lightspeed Venture Partners”, “Accel”, “EQT Ventures”, “Future Positive Capital”, “Expon Capital”, “Vendep Capital”, “Change Ventures”, “Practica Capital”, “Karma Ventures”, “Superhero Capital”, “TMT Investments”, “Tera Ventures” un vairāki desmiti citu investīciju kompāniju pārstāvji. Tie kopā ar “TechChill” žūriju izvērtēs katra sacensību finālista ideju un tās globālo potenciālu.

Sniedz atpazīstamību

Iepriekšējo gadu “Fifty Founders Battle” uzvarētāju vidū ir tādi Baltijas veiksmes stāsti kā “Infogr.am”, “TrackDuck”, “Edurio”, “Nordigen”, “Sprayprinter”, “Anatomy Next”, “Precision Navigation Systems”.

Pērn uzvaras laurus plūca Igaunijas jaunuzņēmums “Woola”, kas ražo ilgtspējīgu alternatīvu burbuļplēvei no aitas vilnas.

“Uzvara sacensībās mums sniedza globālu atpazīstamību, kas ir tik nepieciešama, uzsākot investīciju piesaisti,” teic “Woola” līdzdibinātāja Anna Līsa Palatu (Anna-Liisa Palatu).

“Fifty Founders Battle” aizsāka ceļu pretī “Woola” panākumiem. Naudas balva palīdzēja izdzīvot līdz aizvadītā gada nogalei, kad uzņēmums piesaistīja 450 tūkstošu eiro lielu investīciju tālākai attīstībai.

“Esam īpaši priecīgi redzēt, ka sacensībās piedalās aizvien vairāk zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumu, un ar nepacietību gaidām to panākumus arī šajā gadā. Mūsu pieredze ir pierādījums tam, ka “Fifty Founders Battle” kalpo kā vērtīga platforma ikvienam jaunajam uzņēmējam, kur pierādīt sevi un uzsākt ceļu pretī starptautiskiem panākumiem,” viņa piebilst.

Desmito reizi

“TechChill” šī gada maijā norisināsies jau desmito reizi, pulcējot vairāk nekā 2000 apmeklētājus, tostarp jaunuzņēmumu pārstāvjus un medijus, investorus, dažādu biznesa jomu ekspertus, kā arī tehnoloģiju entuziastus no Latvijas un visas pasaules. Pielāgojot centrālā pasākuma norisi neklātienes formātam, tā programma šogad tiks sadalīta divu nedēļu garumā no 7. līdz 21. maijam, rakstīja “Labs of Latvia“.

Par pasākuma centrālajām tēmām izvirzītas ilgtspējas inovācijas, profesionālās izaugsmes veicināšana, digitālā transformācija, kā arī Baltijas valstu loma globālās tehnoloģiju nozares attīstībā. Paplašinot robežas un sasniedzot aizvien jaunus mērķus, “TechChill” šogad pirmo reizi norisināsies arī Lietuvā, kur 7. maijā plānots oficiālais konferences atklāšanas pasākums.

Laika gaitā izaugot no nelielas līdzīgi domājošu tehnoloģiju entuziastu kustības, “TechChill” mērķis ir sekmēt Baltijas jaunuzņēmumu kopienas sasniegumus un ik gadu pulcēt tūkstošiem apmeklētāju, tostarp perspektīvu jaunuzņēmumu pārstāvjus, inovatīvas korporācijas, dažādu biznesa jomu ekspertus, reģiona aktīvākos investorus un talantīgus tehnoloģiju nozares entuziastus. “TechChill” organizē bezpeļņas organizācija ar tādu pašu nosaukumu, kas visa gada garumā sniedz atbalstu Baltijas jaunuzņēmumu ekosistēmai un sekmē tās izaugsmi.

Pārpublicēts nolabsoflatvia.com

LatBAN activities

Application for the investment session is open until October 10. The pitches will take place in...
Business Angel Camp is an annual EstBAN event for business angels, partners, VCs and other startup...
Date: 10. June Time: 16:00 Submission Deadline: till 28. of May After receiving initial business...
Date: 22. April Time: 16:00 Submission Deadline: till 4. of April After receiving initial business...
Date: 25. March Time: 16:00 Submission Deadline: till 7. of March After receiving initial business...
February Investment Session! Date: 25. February Time: 17:00 Submission Deadline: till 5. of February...
First Investment session of 2021! Date: 28. January Time: 16:00 Submission Deadline: till 12. of...
In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...

Ecosystem news

Latvian financial service company AS DelfinGroup launches initial public offering (IPO) on Nasdaq...
The leading Baltic startup and technology event TechChill has announced its annual pitch competition...
Following a legislative change to the country’s stock option policy, Latvia is now ranked as the...
Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...