Gada Investors 2019

Submitted by LatBAN on Sun, 01/26/2020 - 17:42

Apbalvoti Latvijas 2019. gada sekmīgākie investori

Šodien, 23. janvārī pasniegti apbalvojumi “Gada investors” par 2019. gada Latvijas sekmīgākajām investīcijām. Balvu "Gada investīcija" privāto investoru sektorā ieguvuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”. Apbalvojumu “Gada investīcija” uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā saņēmuši “Karma Ventures”, “Practica Capital”, “SuperAngel", “Imprimatur Capital” un “Revo Capital” par investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”.

“Gada investors” ir Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) iniciatīva, kas izveidota 2015. gadā ar mērķi godināt investorus un darījumu konsultantus, kā arī nozares atbalstītājus, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā.

Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro: "Apbalvojums "Gada investors" ir kļuvis par  nozīmīgu tradīciju – jau piekto gadu godinām Latvijas investīciju vides profesionāļus par sniegto ieguldījumu ekonomikas stiprināšanā un tautsaimniecības izaugsmes veicināšanā. Vienlaikus tas arī parāda Latvijas jaunuzņēmumu vides attīstības potenciālu. Ar privāto, uzņēmumu un institucionālo investoru palīdzību kvalitatīvi, inovatīvi produkti un pakalpojumi jau nes Latvijas vārdu starptautiskajā tirgū un redzam, ka tuvāko gadu laikā šī tendence būs augšupejoša."

"Informācijas komunikāciju tehnoloģijas, elektronika un daudzveidīgu produktu un pakalpojumu ražošana ir vadošās nozares, kurās mūsu biedri, privātie investori piecu gadu laikā 115 jaunuzņēmumos ieguldījuši teju 11 miljonus eiro. Tāpat arī esam bijuši konsultanti un mentori, izskatot vairāk nekā 650 projektu un rīkojuši 60 investīciju sesijas. Šogad plānojam stiprināt privāto investoru tīklu, lai jaunuzņēmumiem ir vēl plašākas iespējas izmantot mūsu biedru biznesa kompetenci un pieredzi", stāsta Jānis Rancāns, LatBAN valdes priekšsēdētājs.

"Gada investors 2019" laureāti privāto investoru sektorā:

  • Apbalvojumu "Gada investīcija" par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi saņēmuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju 76 000 eiro apmērā interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”. Ar investoru palīdzību piesaistīts arī “Altum” līdzaizdevums 114 000 eiro apjomā.
  • Nominācijā “Gada videi draudzīgākā investīcija” par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi apbalvojumu saņēmuši Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā “Fertilizer Group” un kredītlīnijas piesaisti četru miljonu eiro apmērā.
  • LatBAN valdes apbalvojums "Gada nozares atbalstītājs" pasniegts "TechHub Rīga" par ilggadēju investīciju vides atbalstu un jaunuzņēmumu kopējās mājas veidošanu.

 

Kristīne Bērziņa, LVCA valdes priekšsēdētāja: "2019. gads uzņēmumu un institucionālo ieguldījumu jomā

bijis aktīvs. Priecājamies, ka pēc pusotra gada Riska kapitāla programmu pārtraukuma investēšanu uzsākuši jaunie fondi. Nozīmīgs notikums aizgājušajā gadā ir arī visu trīs Baltijas valstu un Eiropas Investīciju fonda vienošanās par Baltijas Inovāciju fonda II izveidi. “Gada investors” apbalvojumiem nominētie un apbalvojumus saņēmušie darījumi parāda, ka industrija aug: iepriekšējo fondu attīstītie uzņēmumi saņem nākamo raundu investīcijas un tiek izmantotas sindicēšanās iespējas."

“Gada investors 2019” laureāti uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā:

  • Apbalvojumu "Gada investīcija" saņēmuši “Karma Ventures”, “Practica Capital”, “SuperAngel", “Imprimatur Capital" un “Revo Capital” par A sērijas investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”.
  • “Gada finanšu konsultants” apbalvojums pasniegts “Callidus Capital” par “KOOL Latvija” konsultēšanu par dažādu veidu finansējuma (riska kapitāla, valsts atbalsta, kredītiestāžu finansējuma un privātā kapitāla) piesaistīšanu uzņēmuma attīstībai un par pircēja konsultēšanu A/S “Smiltenes piens” iegādes darījumā.  
  • Savukārt apbalvojumu “Gada juridiskais konsultants” saņem “COBALT” par “Marguerite Fund” konsultēšanu “Conexus Baltic Grid” akciju pārdošanas procesā un par juridisko atbalstu LVCA, palīdzot panākt Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likuma grozījumus, kuru rezultātā būtiski tika samazināti fondu maksājumi FKTK un to atskaišu pienākumi.
  • Apbalvojumu "Gada nozares atbalstītājs" saņēmuši Reinis Znotiņš un Gatis Eglītis par atbalstu Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likuma grozījumu un citu riska un privātā kapitāla nozarei svarīgu jautājumu risināšanā.

“Gada investors 2019” notiek ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Finanšu institūcijas Altum un ERAF atbalstu. Plašāka informācija par iniciatīvu "Gada investors" pieejama: http://www.gadainvestors.lv.

 

Papildu informācija:

Agnese Ruberte

M: 29337759 

@: agnese@fauna.agency  

""'

LatBAN aktivitātes

February Investment Session! Date: 25. February Time: 17:00 Submission Deadline: till 5. of February...
First Investment session of 2021! Date: 28. January Time: 16:00 Submission Deadline: till 12. of...
In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...
Mon 7th Oct 15:00 - 20:00 OP, Gebhardinaukio 1, Helsinki FiBAN Pitch Finland is the leading...
Wed 16th Oct 10:00 - 16:00 FiBAN Academy is a training program, which gives you a deeper insight on...
In Startup Safari Riga LatBAN will give a lecture. Anyone who thinking of do LatBAN is the right...
20.-22. septembris This hackathon's goal is to generate innovative business ideas within 48 hours...
Thu 12th Sep 11:30 - 17:00 Class Room, Maria 01, Maria 01, Lapinlahdenkatu 16, 00100 Helsinki. map...

Nozares jaunumi

The leading Baltic startup and technology event TechChill has announced its annual pitch competition...
Following a legislative change to the country’s stock option policy, Latvia is now ranked as the...
Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...
We organize annual business conferences that inspire leaders towards better leadership. And we’ve...