Gada Otrā Investīciju Sesija

Submitted by LatBAN on Tue, 02/02/2021 - 12:00

Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas norisināsies tiešsaistē 25.februārī. Lai pieteiktos Investīciju sesijai, nepieciešams aizpildīt pieteikšanās anketu “Startupincluder” platformā līdz 5.februārim (ieskaitot). Investīciju sesija norisinās pateicoties Ekonomikas Ministrijas sniegtajam atbalstam.

Pieteikšanās investīciju sesijām var šķist laikietilpīgs darbs, ja pirms tam jaunuzņēmums nezin ko īsti no viņiem sagaida biznesa eņģelis. Tā kā investīciju ieguldījums tiek sniegts no investoru personīgajiem līdzekļiem, tiek dziļi izpētīts katra iesniegtā projekta potenciāls un, līdz ar to, ir ļoti svarīgi iepriekš izpētīt un pārdomāt būtiskākos projekta punktus:

 

  1. Produkts. Problēma un tās risinājums jeb produkts/pakalpojums, ko piedāvā jaunuzņēmums, ir pirmā lieta, kas tiek vērtēta. Nežēlojiet enerģiju un laiku, lai ļoti konkrēti un pamatoti izklāstītu šo sadaļu.
  2. Komanda. Svarīgi arī cik liels ir komandas sastāvs un kādi ir katra dalībnieka sasniegumi vai pieredze biznesa jomā.  Iespējams, ka projekta ideja ir ļoti laba, taču, ja investors nebūs pārliecināts, ka komanda spēs īstenot šo potenciālu, projekts netiks izskatīts investēšanai.
  3. Iespējas vietējā un/vai starptautiskā tirgū. Pavisam noteikti plus ir tad, ja jūsu prece/pakalpojums spēs konkurēt starptautiskajā tirgū. Taču abos gadījumos, nepieciešams veikt tirgus izpēti - konkurenti, klienti, tirgus apjoms. Šo sadaļu nepieciešams apgūt ļoti labā līmenī, lai gan jūs, gan investors sajustu, ka labi pārzinat konkrēto jomu.
  4. Gūtie sasniegumi. Ja jaunuzņēmumam ir iepriekšēji sasniegumi kādās akcelerācijas programmās, inkubatoros utt. vai arī iepriekš saņemtas kādas investīcijas no fondiem, biznesa eņģeļiem, tas noteikti būtu jānorāda projekta pieteikumā.
  5. Stratēģija. Pirms uzsākt pildīt pieteikumā anketu, kopā ar komandu rūpīgi izrunājiet un nodefinējiet kādi ir jūsu plāni tuvākajiem 3-5 gadiem, kāda ir jūsu stratēģija, lai izietu no tirgus un kāds ir plānotais “multiplikators”. Tā jūs spēsiet pamatot investoram, kur nokļūs viņa sniegtā investīcija.
  6. Piedāvājums investoram. Kāds ir jūsu piedāvājums investoram, saņemot investīcijas. Protams, katram investoram ir savas vēlmes un, ja investors būs patiešām ieinteresēts jūsu projektā, esiet gatavi pielāgot savu piedāvājumu, lai tas būtu pieņemams abām pusēm.

Ar nepacietību gaidām jaunus pieteikumus!

 

Kopš 2014. gada

Biedrība Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls dibināta 2014. gada aprīlī. Tās mērķis ir paplašināt un attīstīt investoru tīklu Latvijā un atbalstīt jaunus un perspektīvus projektus. Šī iemesla dēļ LatBAN organizē Investīciju sesijas, kurās satiekas investori un jaunie uzņēmēji. Kopš LatBAN dibināšanas biznesa eņģeļi vadījuši 70 investīciju sesijas, kurās piedalījušies 400 jaunuzņēmumi, bet kopumā izskatīti un konsultēti vairāk nekā 700 projektu autori.

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla privātie investori šo gadu laikā ir ieguldījuši finansējumu tādos jaunuzņēmumos kā Sonarworks“, “Coffee Pixels“, “Muesli Graci“, “Aerones“, “Nordigen“, “Vivid Tech“, “WeedBot“.

LatBAN aktivitātes

February Investment Session! Date: 25. February Time: 17:00 Submission Deadline: till 5. of February...
First Investment session of 2021! Date: 28. January Time: 16:00 Submission Deadline: till 12. of...
In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...
Mon 7th Oct 15:00 - 20:00 OP, Gebhardinaukio 1, Helsinki FiBAN Pitch Finland is the leading...
Wed 16th Oct 10:00 - 16:00 FiBAN Academy is a training program, which gives you a deeper insight on...
In Startup Safari Riga LatBAN will give a lecture. Anyone who thinking of do LatBAN is the right...
20.-22. septembris This hackathon's goal is to generate innovative business ideas within 48 hours...
Thu 12th Sep 11:30 - 17:00 Class Room, Maria 01, Maria 01, Lapinlahdenkatu 16, 00100 Helsinki. map...

Nozares jaunumi

The leading Baltic startup and technology event TechChill has announced its annual pitch competition...
Following a legislative change to the country’s stock option policy, Latvia is now ranked as the...
Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...
We organize annual business conferences that inspire leaders towards better leadership. And we’ve...