Latvijas biznesa eņģeļi piecu gadu laikā investējuši 109 jaunuzņēmumos

Submitted by latban.root on Wed, 02/05/2020 - 22:26

Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) apkopotā informācija liecina, ka privātie investori jeb biznesa eņģeļi kopš 2014. gada veikuši 137 investīcijas, 109 no tām – Latvijas jaunuzņēmumos. Kopējais LatBAN investoru ieguldījumu apjoms jaunuzņēmumos piecu gadu laikā ir 10,85 miljoni eiro.

2019. gadā 50 LatBAN biedri, privātie investori un investoru sindikāti kopumā 20 jaunuzņēmumos un projektos ieguldījuši vairāk nekā miljonu eiro. Gadu gaitā nemainīgas ir investīciju saņēmēju nozares – biznesa eņģeļi galvenokārt ieguldījuši informācijas komunikāciju tehnoloģiju, elektronikas, produktu ražošanas un pakalpojumu uzņēmumos.

Kopš LatBAN dibināšanas biznesa eņģeļi kopumā izskatījuši un konsultējuši 650 projektus un vadījuši 60 investīciju sesijas, kurās piedalījušies 300 jaunuzņēmumi. Būtiska daļa privāto investoru darba ir arī apmācības un mentorings, ko saņēmušas 150 jauno uzņēmumu komandas.

Jānis Rancāns, LatBAN valdes priekšsēdētājs: "Apmācības un mentorings ir pirmais solis investoru un jaunuzņēmumu projektu sadarbībā. Biznesa eņģeļu zināšanas un ilggadējā pieredze uzņēmējdarbībā ir resurss, kas palīdz jaunuzņēmumu komandām iet biznesa virzienā. Investīcijas ir otrais solis, kas apliecina biznesa attīstības potenciālu un dod iespēju jaunuzņēmumiem radīt dzīvotspējīgus produktus un pakalpojumus ar eksporta potenciālu."

Lai godinātu 2019. gada sekmīgākos Latvijas investorus, 23. janvārī jau piekto reizi tika pasniegts LatBAN un Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) iedibinātais apbalvojums "Gada investors" privāto investoru, uzņēmumu un juridisko investoru sektorā.

Apbalvojumu "Gada investīcija" par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi privāto investoru sektorā saņēmuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju 76 000 eiro apmērā interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”. Ar investoru palīdzību piesaistīts arī “Altum” līdzaizdevums 114 000 eiro apjomā. Nominācijā “Gada videi draudzīgākā investīcija” par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi apbalvojumu saņēmuši Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā “Fertilizer Group” un kredītlīnijas piesaisti četru miljonu eiro apmērā. Savukārt LatBAN valdes apbalvojums "Gada nozares atbalstītājs" pasniegts "TechHub Rīga" par ilggadēju investīciju vides atbalstu un jaunuzņēmumu kopējās mājas veidošanu.

“Gada investors 2019” notika ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Finanšu institūcijas Altum un ERAF atbalstu.  Plašāka informācija par iniciatīvu "Gada investors" pieejama: http://www.gadainvestors.lv.

Pārpublicēts no: www.reitingi.lv/

LatBAN aktivitātes

In the current situation, of course, investors have become more cautious, but life does not stop...
Private investors or so-called business angels in five years have invested EUR 10.85 mln in Latvia's...
SEB Innovation centre, Savanoriu pr. 1, Vilnius 18.00-21.00 9th October Lithuanian Business Angel...
Mon 7th Oct 15:00 - 20:00 OP, Gebhardinaukio 1, Helsinki FiBAN Pitch Finland is the leading...
Wed 16th Oct 10:00 - 16:00 FiBAN Academy is a training program, which gives you a deeper insight on...
In Startup Safari Riga LatBAN will give a lecture. Anyone who thinking of do LatBAN is the right...
20.-22. septembris This hackathon's goal is to generate innovative business ideas within 48 hours...
Thu 12th Sep 11:30 - 17:00 Class Room, Maria 01, Maria 01, Lapinlahdenkatu 16, 00100 Helsinki. map...
Welcome You to LatBAN Investing session in 30ty August , 4pm o' clock, in iNOVUSS festival...
Welcome You to LatBAN Investing session in 28th February , 17.00 o' clock, in SEB Inovation center...

Nozares jaunumi

Aerones has raised $1.6M in seed funding to develop a ground-based robotics system for wind turbine...
Estonian startup woola wins TechChill 2020 pitch competition and receives the main prize. The lucky...
We organize annual business conferences that inspire leaders towards better leadership. And we’ve...
RIGA COMM is an annual IT and business event for entrepreneurs of service and manufacturing fields...
Join us in Oslo on September 23-27, 2019 to network and highlight sustainable solutions. #oiw2019...